Vo februári sa v žilinskej nemocnici narodili až štyri páry dvojičiek, najčastejšie mená boli Filip či Tereza


Foto: Vo februári sa v žilinskej nemocnici narodili až štyri páry dvojičiek, najčastejšie mená boli Filip či Tereza Foto: Facebook/Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

Aj v najkratšom mesiaci roka prišlo v žilinskej pôrodnici na svet množstvo detičiek, ktoré teraz robia radosť spokojným rodičom. O dobré správy sa s verejnosťou prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti podelila Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina.

Počas februára do nemocnice prišlo 120 mamičiek, ktoré priviedli na svet až 124 novorodeniatok. Uplynulý mesiac bol rekordným v počte narodených dvojičiek. V žilinskej pôrodnici sa po prvýkrát nadýchli štyri páry rovnako starých súrodencov.

Martin a Jakub sa na svet vypýtali hneď 1. februára, 7. februára nasledovali dvojičky Mathias Theodor a Chloe, na Valentína sa narodili Anton a Margita a v predposledný deň mesiaca, 27. februára, pribudli aj sestričky Karla a Stela.


„Rušno bolo hneď v prvej februárovej službe. V pôrodnici sme za 24 hodín priviedli 1. februára 2023 na svet 10 bábätiek. Tím oddelenia gynekológie a pôrodníctva a novorodeneckého oddelenia sa určite zapotil aj 15. a 24. februára, kedy prišlo na svet po 9 detičiek,“ priblížila februárovú službu v pôrodnici žilinská nemocnica.

Zo všetkých narodených detí bolo 60 chlapcov a 64 dievčat. Najmenšie bábätko vážilo pri pôrode len 1 560 gramov, najväčšie zas 4 620 gramov. Najčastejšími chlapčenskými menami boli Filip, Šimon a Damián, najviac dievčat zas dostalo mená Tereza, Laura a Anna. Okrem mamičiek zo Žilinského okresu si miestnu nemocnicu vybrali aj rodičia z Bytče, Kysuckého Nového Mesta, Čadce, Považskej Bystrice, Púchova, Nitry, Ilavy, Zvolena či Ukrajiny.

„A opäť úradovala náhoda. V roku 2022 sa narodil úplne rovnaký počet dievčat v januári aj vo februári a predstavte si, v roku 2023 sa počet dievčat narodených v januári opäť presne zhoduje s ich počtom vo februári,“ doplnilo vedenie nemocnice.


Prečítajte si viac: