Bývalý žilinský primátor Ján Slota je obžalovaný z korupcie. Vybavoval miernejší trest za smrteľnú nehodu


Foto: Bývalý žilinský primátor Ján Slota je obžalovaný z korupcie. Vybavoval miernejší trest za smrteľnú nehodu Foto: ilustračné

Prokurátor podal obžalobu na Jána Slotu pre korupciu. Bývalého primátora Žiliny zadržali v marci minulého roka a obvinili ho z toho, že vybavoval miernejší trest za smrteľnú nehodu. Podľa obvinenia mal byť sprostredkovateľom 10-tisícového úplatku od muža, ktorému hrozilo trojročné väzenie.

„Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal 27. februára na Špecializovaný trestný súd obžalobu na obvineného J. S. pre účastníctvo na zločine prijímania úplatku formou pomoci,“ uviedla hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

„Trestná vec bola pridelená zákonnému sudcovi na Špecializovanom trestnom súde, ktorý po jej preštudovaní rozhodne o ďalšom postupe,“ uviedla hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Vyšetrovateľ žiadal ešte minulý rok na jar pre Slotu väzbu, špecializovaný súd ho však prepustil zo zadržania na slobodu. Skonštatoval vtedy dôvody preventívnej väzby, ale nahradil ju dohľadom probačného a mediačného úradníka. Najvyšší súd mu potom obmedzenia a povinnosti sprísnil elektronickým monitorovacím náramkom.

Prečítajte si viac: