V súťaži Miss Slovensko 2023 budú o titul bojovať aj dve finalistiky zo Žilinského kraja. Poznáte ich?


Foto: V súťaži Miss Slovensko 2023 budú o titul bojovať aj dve finalistiky zo Žilinského kraja. Poznáte ich? Foto: www.miss-slovensko.sk

V aktuálnom ročníku známej súťaže už organizátori nehľadajú krásu, ale osobnosť.

Projekt Miss Slovensko patrí medzi najdlhšie vysielané televízne súťaže na Slovensku. V aktuálnom 27. ročníku však organizátori prichádzajú s novým konceptom - nehľadajú ideál krásy, ale predovšetkým inšpiratívnu osobnosť. Projekt tak odzrkadľuje nové, aktuálne trendy a objavuje dievčatá, ktoré majú snahu niečo dokázať.

Dnes už je totiž krása subjektívna a ideál krásy neexistuje. „Dievčatá musia byť zdravo ambiciózne, mať vysoké nielen IQ, ale aj EQ a nájsť v sebe silnú energiu, ktorú budú vedieť využiť nielen vo svoj prospech, ale aj v prospech spoločnosti,“ uvádzajú organizátori na webovej stránke. 

V polovici februára už verejnosť spoznala dvanásť finalistiek, medzi ktorými nájdeme aj dve dievčatá zo Žilinského kraja. O titul Miss Slovensko 2023 zabojuje 24-ročná Alžbeta Bielková zo Žiliny a 22-ročná Daniela Vojtasová z Dolného Kubína. Aké sú dve finalistky z nášho kraja? Toto o sebe prezradili: 

Alžbeta Bielková, 24 rokov, Žilina

Súťažné číslo: 11

Externe študuje 1. ročník Predprimárnej a elementárnej pedagogiky na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. zároveň pracuje ako vychovávateľka na súkromnej základnej škole. Má dlhoročné modelingové skúsenosti a pracovala už pre najprestížnejšie svetové módne značky. Rada má cestovanie, turistiku, cvičenie jogy, aktívne sa zaujíma o udržateľnú módu a ekologické témy. Ovláda anglický a francúzsky jazyk.

 „Mojím poslaním je výchova detí a preto mám víziu venovať svoj voľný čas a zanietenie takým deťom, ktorým bolo dopriate v živote menej ako mne, deťom pochádzajúcim zo slabších sociálnych pomerov. Zbožňujem prácu s deťmi. Som vďačná za to, že mi neustále ukazujú radosť, vďačnosť a kreativitu, vďaka ktorej môžem rásť.


Daniela Vojtasová, 22 rokov, Dolný Kubín

Súťažné číslo: 12

Študuje 4. rok na Univerzite Komenského v Bratislave odbor Marketingovej komunikácie. Zároveň sa venuje správe sociálnych sietí podcastu s témou udržateľnosti. Ako profesionálna tanečnica účinkovala vo viacerých veľkých tanečných a hudobných tv projektoch. Je bývalou viacnásobnou Majsterkou Slovenska v atletike, hode kladivom. Má rada fotenie a umenie. Zaujíma sa tiež o výrobu vína a rada by sa v tejto oblasti vzdelávala. Ovláda anglický a španielsky jazyk.

„Venujem sa aktívne téme ekológie a trvalej udržateľnosti, zodpovednému prístupu k životnému prostrediu, spravujem sociálne siete podcastu „Nová doba udržateľná“ a spolupracujem so Second Hand Nosené. Chcem poukázať na dôležitosť témy ekológie a robiť aktívnu osvetu v tejto oblasti.“


Prečítajte si viac: