Vodič na Kysuciach v zákrute bočne narazil do dodávky, nafúkal až 2,77 promile alkoholu


Foto: Vodič na Kysuciach v zákrute bočne narazil do dodávky, nafúkal až 2,77 promile alkoholu Foto: KR PZ Žilina

Včera v popoludňajších hodinách došlo na Kysuciach k dopravnej nehode, ktorú zapríčinil ďalší vodič pod vplyvom alkoholu. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline.

Incident sa stal na cestnej komunikácii v obci Zákopčie, ktorá leží v Čadčianskom okrese, v pondelok 20. februára. Približne o 14:55 hod. popoludní sa v zákrute bočne zrazilo osobné motorové vozidlo a dodávka typu valník. Osobný automobil značky Volkswagen v tom čase viedol 53-ročný muž.


„Následne z doposiaľ presne nezistených príčin pri prechádzaní miernej pravotočivej zákruty prešiel s vozidlom do protismeru, kde narazil do nákladného motorového vozidla Iveco, ktoré viedol 51-ročný vodič,“ uviedla Gabriela Kremeňová, žilinská krajská policajná hovorkyňa.


Po kolízii ostalo osobné auto čiastočne zaseknuté pod dodávkou. Dopravnú nehodu dokumentovala polícia, ktorá podrobila obidvoch motoristov dychovým skúškam na prítomnosť alkoholu v ich vydychovanom vzduchu. Zatiaľ čo vodič nákladného vozidla alkohol pred jazdou nepožil, starší muž nafúkal až 2,77 promile.

„Pri dopravnej nehode k zraneniu osôb nedošlo. V súvislosti s touto udalosťou už 53 ročný vodič čelí obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ doplnila Gabriela Kremeňová.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: