V prípade júnovej zrážky vlakov pri Vrútkach obvinili rušňovodiča, hrozí mu väzenie na 4 až 10 rokov


Foto: V prípade júnovej zrážky vlakov pri Vrútkach obvinili rušňovodiča, hrozí mu väzenie na 4 až 10 rokov Foto: Facebook/Polícia Slovenskej Republiky

V prípade minuloročnej zrážky rušňa s osobným vlakom na trati medzi Vrútkami a Varínom padlo obvinenie. Potvrdila to žilinská krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková s tým, že vo veci obvinili konkrétneho človeka pre prečin všeobecného ohrozenia. 

„Obvinenému hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody od štyroch do desiatich rokov. Keďže v súčasnej dobe je vyšetrovanie v štádiu dokazovania, nie je možné k prípadu poskytnúť žiadne bližšie informácie,“ spresnila hovorkyňa.

Príčiny vzniku nehody boli objasnené už v novembri. Hovorkyňa Železníc Slovenskej Republiky (ŽSR) Ria Feik Achbergerová uviedla, že zrážku spôsobil rušňovodič, ktorý nedodržal podmienky jazdy podľa rozhľadu a prekročil stanovenú rýchlosť. 

K zrážke rušňa s osobným vlakom došlo 3. júna 2022 na trati medzi Varínom a Vrútkami. Nehoda si vyžiadala celkovo 74 zranených, z toho 34 ľudí museli záchranári transportovať do okolitých nemocníc. Výška škody bola podľa hovorkyne ŽSR vyčíslená na vyše štyri milióny eur. 


Prečítajte si viac: