Súd rozhodol, že ošarpané stánky pri vchode do žilinskej nemocnice musia byť odstránené


Foto: Súd rozhodol, že ošarpané stánky pri vchode do žilinskej nemocnice musia byť odstránené Foto: Facebook/Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

Staré stánky z kovu a dreva, ktoré už roky znepríjemňujú pohľad na vstup do žilinskej nemocnice, by mali byť podľa rozhodnutia súdu odstránené. O dobrú správu sa s verejnosťou podelila Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti.

V stredu 25. januára Krajský súd v Žiline vydal rozsudok, ktorý potešil vedenie nemocnice. Išlo o odvolací súd, ktorý potvrdil predchádzajúce rozhodnutie o vyprataní nehnuteľnosti. Ošarpané stánky totiž ich pôvodný vlastník odmietal z priestoru odstrániť takmer dva roky.

„V praxi to znamená, že síce hneď zajtra zázrak neočakávame a stánky lusknutím prsta nezmiznú, no hneď, ako nám bude doručené písomné vyhotovenie rozsudku a doložiek právoplatnosti a vykonateľnosti, môžeme ďalej konať a domáhať sa vypratania pozemkov,“ vysvetlila žilinská nemocnica.

Súčasťou dnešného rozsudku bolo aj rozhodnutie, že druhá strana musí nemocnici uhradiť súdne trovy za odvolacie konanie. Vedenie nemocnice v príspevku zároveň poďakovalo všetkým, ktorí mali „trpezlivosť s hrozným pohľadom na vstup do našej nemocnice.“


Prečítajte si viac: