Akútnu pomoc horských záchranárov potreboval mladý muž, ktorý si pri lyžovačke ťažko poranil chrbticu


Foto: Akútnu pomoc horských záchranárov potreboval mladý muž, ktorý si pri lyžovačke ťažko poranil chrbticu Foto: Horská záchranná služba

Horskí záchranári aj dnes zasahovali na lyžiarskej zjazdovke. V utorok 24. januára v dopoludňajších hodinách boli členovia slúžiaci na Veľkej Rači požiadaní o pomoc pre 22-ročného muža, ktorý sa pri lyžovaní vážne poranil. O zásahu informovala Horská záchranná služba (HZS) v príspevku na svojej oficiálnej webovej stránke.

K úrazu chrbtice v driekovej a krížovej oblasti mladého muža malo dôjsť po tom, ako zišiel mimo značenú zjazdovú trať, kde lyžovanie nezvládol a nešťastne spadol. „Záchranári HZS muža vyšetrili, poskytli mu neodkladné zdravotné ošetrenie a zafixovali vo vákuovom matraci,“ spresnila priebeh zásahu HZS.

K udalosti bola za účelom súčinnosti vzhľadom na závažnosť poranenia privolaná aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) zo Žiliny. „Vrtuľník pristál priamo na zjazdovke a pacienta si prevzal do starostlivosti lekár VZZS. Následne bol zranený letecky transportovaný do nemocnice v Žiline,“ uzavrela HZS.

Prečítajte si viac: