Do brány výrobného závodu v Tepličke nad Váhom narazil opitý vodič s takmer 3 promile


Foto: Do brány výrobného závodu v Tepličke nad Váhom narazil opitý vodič s takmer 3 promile Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Obvinenie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky voči 55-ročnému mužovi z okresu Žilina vzniesla vyšetrovateľka Okresného riaditeľstva Policajného zboru (OR PZ) v Žiline po tom, ako v priestoroch závodu v Tepličke nad Váhom v stave opitosti poškodil nákladným vozidlom bránu. K incidentu malo dôjsť v pondelok 23. januára vo večerných hodinách.

Na základe doposiaľ vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že vodič v priestoroch výrobného závodu situovanom v katastri obce Teplička nad Váhom, okr. Žilina, z doposiaľ presne nezistených príčin narazil zadnou časťou nákladného motorového vozidla značky Volvo do brány, ktorú tým znefunkčnil,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Zuzana Šefčíková.

Krátko po udalosti podrobila polícia obvineného muža dychovej skúške, ktorá mala pozitívny výsledok. Vodič nákladného vozidla nafúkal 1,39 mg/l, čo je v prepočte 2,90 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Muža polícia preto okamžite obmedzila na osobnej slobode. „Ďalšie okolnosti prípadu ako aj príčiny dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ uzavrela Šefčíková.

Prečítajte si viac: