FOTO: Vodič havarovaného autobusu na Liptove zabránil tragédii, dnes sa ďalší autobus zrazil s kamiónom


Foto: FOTO: Vodič havarovaného autobusu na Liptove zabránil tragédii, dnes sa ďalší autobus zrazil s kamiónom
Galéria: 5 fotiek
Foto: KR PZ Žilina

V priebehu niekoľkých uplynulých dní došlo v Žilinskom kraji k viacerým nehodám autobusov. V utorok 17. januára vodič osobného auta zozadu narazil do vozidla hromadnej dopravy na Orave, v stredu 18. januára havaroval autobus plný detí na Liptove a dnes ráno došlo k ďalšej kolízii pri obci Teplička nad Váhom.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline dnes prinieslo detaily posledných dvoch dopravných incidentov. Pri objasňovaní príčin včerajšej nehody vyšetrovatelia zistili, že 43-ročný vodič autobusu pri obci Liptovská Osada svojou rýchlou reakciou zabránil tragédii.


„Na základe doteraz vykonaného objasňovania bolo zistené, že 35 ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo Dacia v smere od obce Liptovská Osada na Donovaly. Následne mu do jazdnej dráhy náhle vbehla lesná zver, začal brzdiť, následkom čoho dostal s vozidlom šmyk a zostal stáť v strede cesty. Následne vodič za ním jazdiaceho autobusu sa snažil vyhnúť zrážke s osobným motorovým vozidlom Dacia, začal brzdiť a zastavil autobus na krajnici,“ vysvetlila Gabriela Kremeňová, hovorkyňa žilinskej polície.

Po úspešnom manévri sa však autobus plný pasažierov prevrátil do priekopy pri ceste. Na miesto okamžite vyrazili všetky záchranné zložky. Lekárske ošetrenie však nakoniec potrebovali iba tri osoby, ktoré sa viezli v autobuse. Cestujúcich neskôr vyzdvihol privolaný evakuačný autobus. Ani jeden z vodičov pri dychovej skúške na prítomnosť alkoholu vo vydychovanom vzduchu nenafúkal.

K poslednej kolízii, ktorej účastníkom bol ďalší autobus, došlo vo štvrtok 19. januára v ranných hodinách. Na komunikácii druhej triedy II/583 pri obci Teplička nad Váhom sa zrazilo nákladné motorové vozidlo s autobusom. V tom čase sa v ňom viezol iba vodič, ktorý pri nehode neutrpel žiadne vážne poranenia. Obaja vodiči sa podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom.
Prečítajte si viac: