V Liptovskej Osade sa autobus prevrátil do priekopy, väčšina pasažierov boli údajne deti


Foto: V Liptovskej Osade sa autobus prevrátil do priekopy, väčšina pasažierov boli údajne deti Foto: Facebook/Patrik Zipo Vrbensky

V stredu 18. januára 2023 došlo v katastri obce Liptovská Osada (okres Ružomberok) k dopravnej nehode. Podľa dostupných informácií mal autobus prevážajúci viacerých cestujúcich zísť z cesty a skončiť v priekope vedľa vozovky. Udalosť sa stala krátko pred 20:00 hod. večer na ceste prvej triedy č. I/59 v smere na Donovaly.

Na mieste sú momentálne prítomné všetky záchranné zložky. Zasahuje desať príslušníkov Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku a v Banskej Bystrici so štyrmi kusmi techniky. 

„Autobus bol plný detí vo veku okolo 15 rokov, všetci sú našťastie v poriadku,“ uviedol svedok nehody. Podľa hasičov však pri nehode minimálne jedna osoba utrpela zranenia neznámeho rozsahu. 

Zatiaľ nie je známe, čo bolo príčinou dopravnej nehody, k jej vzniku však mohol prispieť aj zľadovatený povrch vozovky. Predmetný úsek cesty je prejazdný v jednom jazdnom pruhu. Na mieste sa tvoria kolóny, motoristi tak môžu očakávať zdržanie približne 15 minút. 


Prečítajte si viac: