VIDEO: Vodič čierneho Mercedesu odrezal papuču na aute karbobrúskou, hrozí mu päť rokov väzenia


Foto: VIDEO: Vodič čierneho Mercedesu odrezal papuču na aute karbobrúskou, hrozí mu päť rokov väzenia

Žilinskí mestskí policajti zachytili prostredníctvom kamerového systému kuriózny no zároveň trestný čin. Vodič, ktorému príslušníci založili blokovacie zariadenie nazývané papuča, ho namiesto zaplatenia pokuty odstránil svojpomocne. Celý priebeh zachytila kamera umiestnená nad spoplatneným parkoviskom v zóne A na ulici Kuzmányho.

„Za dopravný priestupok hliadka na vozidlo namontovala blokovacie zariadenie. Namiesto toho, aby vodič počkal na hliadku, ktorá by na mieste prejednala priestupok, rozhodol sa násilím donucovací prostriedok odstrániť,“ spresňuje Mestská polícia Žilina.

Podľa zverejnených informácií Trestný zákon definuje takéto konanie ako útok na orgán verejnej moci. Kto použije násilie v úmysle pôsobiť na výkon právomoci orgánu verejnej moci, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.

Mestskí policajti posunuli prípad vyšetrovateľovi Policajného zboru. Keďže sú známe všetky údaje o vozidle a jeho majiteľovi, pre políciu nebude ťažké prípad doriešiť. Vodič bude teraz čeliť trestnému stíhaniu.


Prečítajte si viac: