Na Prvý sviatok vianočný auto zrazilo 82-ročnú ženu mimo priechodu pre chodcov, zraneniam podľahla


Foto: Na Prvý sviatok vianočný auto zrazilo 82-ročnú ženu mimo priechodu pre chodcov, zraneniam podľahla Foto: Ilustračné foto

Ani obdobie zimných sviatkov sa v Žilinskom kraji nezaobišlo bez tragických dopravných nehôd na cestách. K ďalšiemu nešťastnému incidentu došlo na Prvý sviatok vianočný, kedy kolíziu s osobným automobilom neprežila staršia pani. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti.

Smrteľná nehoda sa stala v nedeľu 25. decembra. Osobné motorové vozidlo značky Renault Kadjar smerovalo po komunikácii tretej triedy III/2270 v okrese Námestovo od obce Novoť k obci Zákamenné. V čase približne o 17:24 hod. večer vodič z doposiaľ neznámych príčin prednou časťou vozidla narazil do 82-ročnej ženy.

Seniorka sa mala nachádzať na ceste mimo vyznačeného priechodu pre chodcov. Pri kolízii, žiaľ, utrpela natoľko závažné zranenia, že ju nebolo možné zachrániť a na mieste zomrela. Polícia si u nebohej ženy vyžiadala vykonanie súdnej pitvy. Vodič osobného automobilu sa podrobil dychovej skúške na prítomnosť alkoholu vo vydychovanom vzduchu s negatívnym výsledkom. Polícia prípad ďalej vyšetruje.

„Žiadame všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, nepreceňovali svoje schopnosti a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách,“ apeluje na účastníkov premávky polícia.


Prečítajte si viac: