- 13. dec 2022 o 12:49
Na žilinskom sídlisku Solinky horeli dva kontajnery, oheň poškodil aj vozidlo zaparkované v ich blízkosti
V nedeľu 4. decembra 2022, krátko po polnoci došlo na žilinskom sídlisku Solinky k požiaru dvoch plastových kontajnerov na triedený odpad. Vplyvom ohňa však došlo aj k poškodeniu auta, ktoré bolo zaparkované v blízkosti tlejúcich kontajnerov. Informovala o tom majiteľka vozidla v príspevku na sociálnej sieti.
„Takto skončilo moje auto na Solinkach. Pani policajtka mi povedala, že nemôžem parkovať vedľa kontajnerov, lebo na Solinkach je to bežné. Samotný prístup ma dorazil viac ako to auto. Vraj na čo to nahlasovať, keď to aj tak to nevyriešia a nech to nechám tak,“ napísala k fotografiám v príspevku.
Príspevok získal niekoľko negatívnych reakcií smerujúcich k správaniu príslušníčky polície. Situáciu sme sa preto rozhodli preveriť Krajskom riaditeľstve Policajného zboru v Žiline i Mestskej polícií v Žiline.
„Na mieste bola prítomná hliadka MP v dvojčlennom mužskom zložení a neboli v kontakte s majiteľkou a nikomu nepodávali informácie ani vysvetlenie. Vec si následne prevzala hliadka Okresného oddelenia Policajného zboru Žilina,“ uviedol Martin Sasák, vedúci oddelenia vzdelávania a osobitných činností Mestskej polície v Žiline.
OO PZ Žilina v predmetnej veci začalo trestné stíhanie vo veci prečinu poškodzovanie cudzej veci vo štvrtok 8. decembra 2022. Doposiaľ bolo zistené, že na ulici Osikovej v Žiline došlo doposiaľ nezisteným spôsobom k zapáleniu dvoch kusov plastových kontajnerov na triedený odpad.
„Je možné, že pri požiari došlo aj k poškodeniu iných vecí a zariadení. V danom štádiu vyšetrovania je procesne zadokumentované iba poškodenie platových kontajnerov,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková. Polícia podľa jej slov momentálne na objasnení uvedeného skutku intenzívne pracuje.
Minútky zo Slovenska
- 17:30 Hororová návšteva cintorína na Spiši je plná otáznikov. Čo mohlo spôsobiť záhadné zvuky zo záhrobia?
- 17:25 Pri Čiernej Vode došlo k vážnej zrážke cyklistu s motorkárom, priletel aj záchranársky vrtuľník, cestu uzavreli
- 17:20 Facebook dokázal nemožné: Petržalské dvojičky z viac ako 40-ročnej fotky vypátrali za dve hodiny
- 17:20 FOTO: Riaditeľ zvolenskej školy reaguje na návrh ministra Tomáša, ukázal realitu detí, ktoré žijú bez vody a elektriny
- 17:20 Dvom Slovákom sa cez víkend mimoriadne darilo, jednému stačilo pár eur a prilepšil si o desaťtisíce
- 17:15 FOTO: V obci na Spiši sa miestni obyvatelia zomkli a ukázali, ako sa to robí! Spoločnými silami prepojili dva svety
- 17:10 Druhé narodeniny nitrianskeho parku sa blížia. Mesto chystá oslavu a hľadá predajcov, doba podania žiadostí sa kráti
- 17:03 Na ceste pri OC Laugaricio v Trenčíne sa mal zraziť kamión s osobným autom, úsek je neprejazdný
- 17:00 Čoskoro uzavrú podchod pre peších na Kukučínovej v Poprade. Žiakov či rodičov čaká obchádzka, cestu si predĺžia
- 17:00 VIDEO: Spartak Trnava spája generácie fanúšikov, silný odkaz Od dedov a otcov pre synov a vnukov dojal celý štadión
- 16:50 Dráma vo vlaku pri Bratislave. Cestujúcu ratovala záchranka, spoj má veľké meškanie
- 16:45 Na Jazere nejazdite po pamäti! Zmenila sa prednosť v jazde aj obchádzková trasa. Ako je to po novom?
- 16:30 FOTO: Riaditeľ školy reaguje na návrh ministra Tomáša, ukázal realitu detí, ktoré žijú bez vody a elektriny
- 16:30 Na košickej križovatke spadol na cestu semafor, blokuje premávku
- 16:20 Bánovčania upozorňujú na falošných pracovníkov zdravotných poisťovní. Obchádzajú byty a skúšajú to najmä na starších