Muž po nehode v centre Žiliny uviazol pod autobusom, o hodinu neskôr zrazilo ženu na Vlčincoch auto


Foto: Muž po nehode v centre Žiliny uviazol pod autobusom, o hodinu neskôr zrazilo ženu na Vlčincoch auto Foto: Facebook/Lucka Kubisova

V stredu 7. decembra došlo v dopoludňajších hodinách v Žiline k dvom dopravným nehodám, pri ktorých boli zrazené pešie osoby. V oboch prípadoch príslušníci Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline aktuálne pracujú na objasnení okolností a príčin vzniku danej nehody.

Prvá kolízia sa odohrala o 6:35 hod. na Ulici 1. mája. „Z doposiaľ presne nezistených príčin došlo k stretu chodca a autobusu, pričom chodec prechádzal po Ul. 1. mája v smere od autobusového nástupišťa po ľavej strane vozovky v smere na ul. Predmestskú,“ vysvetlila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Zuzana Šefčíková.

Po náraze zostal chodec zakliesnený pod vozidlom MHD. Dopravná nehoda si vyžiadala aj ošetrenie niekoľkých presne nezistených zranení a následný prevoz do nemocnice. Vodič autobusu bol políciou bezodkladne podrobený dychovej skúške, no tá mala negatívny výsledok. U chodca bol nariadený odber krvi.

Len o krátku chvíľu, o 7:45 hod., sa nešťastie odohralo aj na priechode pre chodcov na Obchodnej ulici v žilinskej mestskej časti Vlčince. „Tu došlo k stretu osobného motorového vozidla zn. Citroen C4 a chodkyne, ktorá sa pohybovala po vozovke cez priechod pre chodcov,“ upresnila hovorkyňa Šefčíková.

Následky a okolnosti boli pri tomto prípade takmer zhodné ako pri skoršom náraze v blízkosti centra mesta. Aj chodkyňa na Obchodnej ulici utrpela zranenia a bola transportovaná do nemocnice. Dychovej skúške sa podrobila spolu s vodičom, no v oboch prípadoch bol výsledok negatívny. 

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu