Opitý vodič pri nehode výrazne poškodil vozidlo aj stĺp trakčného vedenia, nafúkal 1,85 promile


Foto: Opitý vodič pri nehode výrazne poškodil vozidlo aj stĺp trakčného vedenia, nafúkal 1,85 promile Foto: Facebook/Polícia SR-Žilinský kraj

Koncom uplynulého týždňa sme informovali o dopravnej nehode, ktorá na niekoľko hodín obmedzila premávku aj mestskú hromadnú dopravu v časti Žiliny. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline neskôr v príspevku na sociálnej sieti uverejnilo bližšie informácie o príčine kolízie.

V nedeľu 4. decembra približne o 3:30 hod. ráno prebudila obyvateľov žilinskej mestskej časti Závodie hlasná rana. Osobné motorové vozidlo značky Škoda vo vysokej rýchlosti narazilo do stĺpu trolejového vedenia, ktorý stál v blízkosti komunikácie na Hôreckej ceste.

Podľa informácií od polície bol vinníkom dopravnej nehody 48-ročný vodič zo Žilinského okresu, ktorý si za volant sadol pod vplyvom alkoholu. Pri dychovej skúške nafúkal 1,85 promile (0,89 mg/l). Muž musel byť kvôli zraneniam prevezený na ošetrenie do nemocnice.

Silný náraz výrazne poškodil nielen osobný automobil, ktorý šoféroval opitý vodič, ale aj stĺp trakčného vedenia. Ten zostal nebezpečne naklonený nad vozovkou, zachytený len na elektrických vodičoch a kábloch. Odstraňovanie následkov nehody trvalo niekoľko hodín, počas ktorých bola v úseku pod sídliskom Hájik obmedzená cestná premávka vrátane spojov mestskej hromadnej dopravy.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu