Pred zložením sľubu nečakane zomrel starosta Rajeckej Lesnej († 55), občania budú voliť znovu


Foto: Pred zložením sľubu nečakane zomrel starosta Rajeckej Lesnej († 55), občania budú voliť znovu Foto: Facebook/Miloš Mikula

Len niekoľko týždňov po komunálnych voľbách zomrel starosta jednej z obcí v Žilinskom kraji. Život Miloša Mikulu, ktorému obyvatelia Rajeckej Lesnej koncom októbra opäť vyjadrili svoju dôveru, nečakane skončil v pondelok 28. novembra.

„S hlbokým žiaľom oznamujeme, že náš starosta, Miloš Mikula, nás opustil dňa 28. novembra 2022 vo veku 55 rokov. Posledná rozlúčka s našim zosnulým bude 2. decembra 2022 o 13:30 hodine so sv. omšou v Rajeckej Lesnej,“ informovala o smutnej udalosti obec Rajecká Lesná.

Jedným z posledných krokov víťaza komunálnych volieb bolo zvolanie ustanovujúceho zasadnutia obecného zastupiteľstva. To sa malo konať dnes (5. decembra) o 18:00 hod. v priestoroch obecného úradu v Rajeckej Lesnej. Miloš Mikula však už svoj sľub nezloží.

Keďže obec nemôže zostať celé volebné obdobie bez starostu, bude potrebné vyhlásiť doplňujúce voľby. O ich vypísaní a termíne rozhodne predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár. Povinnosti spojené s vedením obce by mal dočasne prevziať zástupca starostu.


V posledných komunálnych voľbách súperili o post starostu obce Rajecká Lesná len dvaja kandidáti. Miloš Mikula (HLAS-SD) od svojich 412 voličov získal 67,76 % hlasov, zatiaľ čo jeho oponenta Petra Tarábka (SMER-SD) volilo 196 občanov (32,22 % hlasov).

Zosnulý Miloš Mikula bol starostom obce aj počas uplynulých štyroch rokov. V priebehu dvoch volebných období pred ním však zastával túto funkciu Peter Tarábek. Môžeme sa preto domnievať, že obyvatelia Rajeckej Lesnej v doplňujúcich voľbách vložia svoju dôveru práve do jeho rúk.


Prečítajte si viac:


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu