V Rosenfeldovom paláci sa odohrá príbeh o láske, priateľstve, zrade, vnútornej slobode, pravde a kinematografii


Foto: V Rosenfeldovom paláci sa odohrá príbeh o láske, priateľstve, zrade, vnútornej slobode, pravde a kinematografii Foto: Rosenfeldov palác

Osudový príbeh o láske, priateľstve, zrade, vnútornej slobode, pravde a kinematografii, ktorého protagonistom je predstaviteľ nezabudnuteľného Adama Šangalu či Princa Bajaju.

Po stredometrážnom televíznom dokumente Herec Ivan Palúch prichádza do kín celovečerný film Odpočítavanie – posledný film Ivana Palúcha. Autor námetu, scenárista a režisér Martin Palúch sa v ňom rozhodol vyrozprávať životný príbeh svojho otca predovšetkým prostredníctvom filmov a postáv, ktoré v nich stvárnil.

Ukážky z filmov slovenského herca Ivana Palúcha zoradil proti prúdu času a významnými rokmi zlomu v jeho živote a kariére ich rozdelil na tri obdobia: 2015 – 1989, 1989 – 1969 a 1969 – 1960.

Diváci uvidia Ivana Palúcha v rôznych hereckých polohách od dramatických, cez romantické až po veseloherné, po boku domácich (Jozef Kroner, Magda Vášáryová) i zahraničných (Annie Girardot, Anna Karina, Anita Pallenberg) hviezd.

Návštevníci paláca okrem toho nahliadnu aj do archívov ŠtB. Hercovi, ktorý mal v roku 1969 na festivale v Cannes tri filmy, totiž po návrate domov odobrali pas a režiséri ho postupne prestali obsadzovať.

Informácie o filme:

  • Réžia: Martin Palúch
  • Námet a scenár: Martin Palúch
  • Hlavný kameraman: Peter Kováč
  • Strih: Peter Harum
  • Účinkujú: Ivan Palúch, Annie Girardot, Eva Ras, Volker Schlöndorff a ďalší
  • Stopáž: 77 minút
  • Trailer

Film je vhodný pre divákov starších ako 15 rokov. Vstupné na premietanie, ktoré sa uskutoční v Rosenfeldovom paláci o 18:00 hod., je 3 eurá na osobu. Mladiství do 18 rokov, seniori a zdravotne ťažko postihnuté osoby za vstup neplatia.

Miesto: Rosenfeldov palác
Dátum: 07.12.2022 - 18:00


Prečítajte si viac: