Príďte si do Rosenfeldovho paláca vytvoriť vlastný lynorit, ktorým na Vianoce potešíte svojich blízkych


Foto: Príďte si do Rosenfeldovho paláca vytvoriť vlastný lynorit, ktorým na Vianoce potešíte svojich blízkych Foto: Rosenfeldov palác

V Rosenfeldovom paláci bude zase tvorivo. Monika Ondášová nás opäť oboznámi s jednoduchou a zábavnou technikou linorytu. Tentokrát sa však nebudeme inšpirovať palácovou secesiou, ale témou bude obdobie Vianoc, ktoré nás čoskoro čaká. Hotové linorytové grafiky budete môcť využiť aj ako darček pre svojho blízkeho.

Tvorivá dielňa bude rozdelená na dve časti. Prvá časť, počas ktorej budeme ryť vianočné vzory do linolea, sa uskutoční v pondelok 5. decembra o 18:00 hod. Druhá časť, samotná tlač na krásnom historickom ručnom tlačiarenskom stroji, bude prebiehať v pondelok 12. decembra od 17:00 hod. do 19:00 hod.

Svoje grafiky si budete môcť prísť vytlačiť kedykoľvek počas uvedených hodín. Monika vám bude k dispozícii, aby vám pomohla a poradila, ako obsluhovať tlačiarenský stoj. Tlač bude prebiehať individuálne.

Monika Ondášová je absolventkou odboru propagačného výtvarníctva. V súčasnosti pracuje ako geodet, no umenie je stále veľkou a neoddeliteľnou súčasťou jej života, ktorému venuje značnú časť svojho voľného času. Okrem grafickej techniky linorytu sa venuje aj ilustráciám, ktoré tvorí pod pseudonymom Dent de Lion.

Tvorivá dielňa je určená pre dospelých a deti od 10 rokov v sprievode dospelej osoby. Kapacita je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta na emailovej adrese info@rosenfeldovpalac.sk. Rezervované miesta budeme držať maximálne do 17:45 hod. Vstup je bezplatný. 

Miesto: Rosenfeldov palác
Dátum: 05.12.2022 - 18:00


Prečítajte si viac: