Bukovský mal prednášať aj študentom Strednej zdravotníckej školy v Žiline, podujatie však zrušili


Foto: Bukovský mal prednášať aj študentom Strednej zdravotníckej školy v Žiline, podujatie však zrušili Foto: akv-tv.com

V priestoroch Strednej zdravotníckej školy na Hlbokej ceste v Žiline v stredu 30. novembra vystúpil doktor Igor Bukovský so svojou prednáškou DETOXikúra tela - aj duše. Podujatie prebehlo vo večerných hodinách a podľa informácií na oficiálnom webe Bukovského a vedenia školy bolo určené pre širokú verejnosť.

Vzdelávacie zariadenie však nezverejnilo informáciu, že sa v rovnaký deň mala konať ešte jedna prednáška spojená s besedou pre študentov školy. Na otázku, či by svojim študentom odporučila účasť na oznámenom podujatí, riaditeľka školy Daniela Peclerová odpovedala: „Prednáška je určená pre verejnosť v popoludňajších hodinách, účasť  žiakov na tejto prednáške sme neriešili.“

V stredu 30. novembra uverejnil Bukovský príspevok na sociálnej sieti, v ktorom tvrdil, že cenzuristi Žilinského samosprávneho kraja zrušili prednášku pre študentov Strednej zdravotníckej školy v Žiline, ktorá sa mala konať o 13:30 hod. popoludní. O jej prednes ho mali požiadať samotní pedagógovia a študenti vzdelávacej inštitúcie.

„Arogancia moci neuviedla ani dôvod, prečo MUDr. Igor Bukovský, PhD. s 12-ročnou praxou odborného asistenta na Lekárskej fakulte UK v Bratislave (teda ja) nie je spôsobilý prednášať o výžive a zdraví študentom strednej školy,“ napísal autor prednášky.

Bukovský sa okrem témy zdravej výživy a životosprávy venuje najmä tvorbe obsahu na internete a sociálnych sieťach. Jeho videá a príspevky pokrývajú rôzne oblasti od zdravotných rád až po vlastné, často kontroverzné názory na štátne organizácie, vládu, politikov, aktuálne dianie či zdravotníctvo.

Široká verejnosť ho pozná aj pre jeho kritiku a spochybňovanie závažnosti ochorenia COVID-19, očkovania a protipandemických opatrení. Počas pandémie mu bol zrušený YouTube kanál, pretože ním šíril nepravdivé informácie. V jednom zo svojich videí dokonca tvrdil, že až 83 % tehotných žien po podaní vakcíny proti COVID-19 potratí v prvom trimestri.

Pre overenie informácie o plánovanom konaní prednášky pre študentov, ako aj o príčinách jej zrušenia, sme oslovili Žilinský samosprávny kraj. Článok budeme aktualizovať.


Prečítajte si viac: