Žilinskí Vlci odmietajú násilie páchané na ženách, zápas odohrali so symbolickými ranami na tvári


Foto: Žilinskí Vlci odmietajú násilie páchané na ženách, zápas odohrali so symbolickými ranami na tvári Foto: Vlci Žilina

Hoci tvrdosť patrí k hokeju, násilie by nemalo dostať priestor nikde. K tejto myšlienke sa prihlásili kluby Slovenskej hokejovej ligy počas piatkového kola 25. novembra, v Medzinárodný deň boja proti násiliu páchanému na ženách. 

Mužstvá Vlci Žilina a HK Spartak Dubnica preto vo vzájomnom zápase nastúpili s namaľovanými šrámami pod okom symbolizujúcimi monokle. Ide o myšlienku, ktorú si Vlci pripomínajú už tretí rok.

„Hovoríme jasné nie násiliu páchanému na ženách a sme radi, že tento rok sa k nám rozhodli pripojiť aj hráči Dubnice. Verím, že svojou troškou prispejeme k osvete a inšpirujeme ľudí, aby podobné veci neprehliadali,“ povedal Dávid Košút, marketingový manažér klubu Vlci Žilina.

Prezidentka klubu HK Spartak Dubnica nad Váhom Alena Dobrodejová poukázala práve na možnosť priniesť túto tému medzi hokejovú verejnosť a fanúšikov: „Hokejové prostredie, ktoré tvoria zväčša muži je ideálne na to, aby na takúto tému dokázalo upozorniť. Čím viac ľudí dokáže verejne vyjadriť svoj nesúhlas s násilím, tým väčšia sila a pomoc sa k ženám dostane.“

Zároveň je podľa nej na mieste, aby ako mužský hokejový tím myšlienku podporili a zviditeľnili danú problematiku. „Ak to čo i len nepatrne pomôže tomu, aby sa potrebná podpora dostala k ženám a dodala im aspoň štipku sily, budeme túto akciu považovať za úspešnú,“ doplnila Dobrodejová. 


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu