Na Kysuciach došlo k čelnej zrážke kamióna s vozidlom taxislužby, nehoda si vyžiadala dva životy


Foto: Na Kysuciach došlo k čelnej zrážke kamióna s vozidlom taxislužby, nehoda si vyžiadala dva životy

V sobotu 26. novembra 2022 v ranných hodinách došlo na na Kysuciach k smrteľnej dopravnej nehode. Na ceste I/11 v katastrálnom území obce Povina došlo k čelnej zrážke kamiónu s osobným motorovým vozidlom. 

Po náraze došlo k požiaru osobného automobilu. Na mieste zasahovali hasiči z organizačnej jednotky Okresného riaditeľstva Hasičského a Záchranného zboru v Čadci s tromi kusmi techniky. Prítomné sú všetky záchranné zložky i zložky polície. 

Dopravná nehoda si vyžiadala aj zranenia, ktorým vodič osobného motorového vozidla spolu so spolujazdkyňou podľahli. Údajne by malo ísť o voziča taxislužby, ktorý v aute viezol svoju zákazníčku. 

Cesta I/11 je neprejazdná. Motoristi hlásia v uvedenom úseku rozsiahle kolóny, v dôsledku ktorých hrozí zdržanie až takmer tri hodiny. Doprava je odklonená na miestnu komunikáciu obce Povina, upchaté sú však už aj obchádzkové trasy. 

Aktualizácia, 14:52

O následkoch nehody informovala krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková: „Pri dopravnej nehode utrpel 21-ročný vodič a 59-ročná spolujazdkyňa zranenia, ktorým na mieste podľahli. U 26-ročnej vodičky nákladného motorového vozidla vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. U nebohých bola nariadená súdna pitva.“

Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku tragickej dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. Cesta bola z dôvodu dokumentovania a odstraňovania následkov dopravnej nehody na nevyhnutný čas úplne uzavretá. Aktuálne je už uvedený úsek komunikácie opäť prejazdný v oboch smeroch.


Prečítajte si viac: