Vodič pred kolíziou pri Slnečných skalách počas nebezpečnej jazdy poškodil ďalšie dve nákladné vozidlá


Foto: Vodič pred kolíziou pri Slnečných skalách počas nebezpečnej jazdy poškodil ďalšie dve nákladné vozidlá Foto: Vľavo: čitateľ, vpravo: KRPZ ZA

V stredu 23. novembra sme informovali o dopravnej nehode, ktorá sa stala v ranných hodinách na komunikácii prvej triedy I/64 medzi obcou Porúbka a mestom Rajecké Teplice. V blízkosti obľúbeného kempu Slnečné skaly vodič osobného motorového vozidla nekontrolovanou jazdou ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky, poškodil niekoľko vozidiel a nakoniec v protismere čelne narazil do ďalšieho osobného automobilu.

Bližšie informácie o kolízii, ktorá ukončila nebezpečnú jazdu vodiča, a udalostiach, ktoré jej predchádzali, priniesla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Zuzana Šefčíková. K incidentu sa vyjadrili aj svedkovia nehody, podľa ktorých mal motorista dlhšiu dobu ísť v protismere zo strany na stranu. Ostatní vodiči sa mu pritom snažili vyhýbať, nepodarilo sa to však všetkým.

Motorista so svojím automobilom značky Renault Thalia v stredu o 8:45 hod. ráno smeroval po ceste I/64 od Žiliny na Rajec. V jednej z pravotočivých zákrut zo zatiaľ nezistených príčin pravým predným rohom vozidla narazil do prednej časti nákladného motorového vozidla značky Volvo, ktoré išlo v protismere.

„Úlomky zo stretu vozidiel poškodili ďalšie nákladné motorové vozidlo. Vodič Renaultu Thalia pokračoval v jazde, kde opätovne z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel do protismeru a prednou ľavou časťou vozidla sa čelne zrazil s prednou ľavou časťou protiidúceho vozidla značky Škoda Superb,“ priblížila Zuzana Šefčíková.

Pri nehode došlo k zraneniam viacerých účastníkov. Zatiaľ nie je jasné, čo bolo príčinou nebezpečnej jazdy vodiča modrého Renaultu, polícia však nariadila odber krvi na zistenie prítomnosti alkoholu u vodičov obidvoch osobných áut. Osoby, ktoré viedli poškodené nákladné vozidlá, podľa testov pred jazdou nekonzumovali alkohol. Polícia prípad naďalej vyšetruje.


Prečítajte si viac: