Polícia obvinila 53-ročného muža, ktorý mal na Orave zavraždiť svoju manželku a následne sa zraniť nožom


Foto: Polícia obvinila 53-ročného muža, ktorý mal na Orave zavraždiť svoju manželku a následne sa zraniť nožom Foto: ilustračné

V piatok 18. novembra došlo v obci Zákamenné (okres Námestovo) k brutálnemu činu. 53-ročný muž tam zaútočil na svoju 49-ročnú manželku a spôsobil jej zranenia, ktorým na mieste podľahla. Útočník si následne sám nožom spôsobil vážne poranenia.

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline vzniesol v tomto prípade obvinenie pre obzvlášť závažný zločin vraždy a pre prečin marenie výkonu úradného rozhodnutia.

Podľa slov polície mal muž vstúpiť do rodinného domu, kde svoju manželku násilím odtiahol do garáže. Tam ju mal viackrát udrieť tupým predmetom do oblasti hlavy.

„49-ročná žena utrpela devastačné zranenia, ktorým na mieste podľahla. Útočník, si následne nožom spôsobil vážne poranenia brucha a hrudníka, ktoré si vyžiadali jeho hospitalizáciu. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ spresnila krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.

Prečítajte si viac: