Pred víkendom opäť kolabuje doprava v Žiline, veľká časť ulíc je ťažko prejazdná či upchatá


Foto: Pred víkendom opäť kolabuje doprava v Žiline, veľká časť ulíc je ťažko prejazdná či upchatá Foto: Facebook/Kristína Rybárová

Žilinu aj dnes 18. novembra trápi dopravný kolaps na viacerých uliciach. Problematické sú v tento deň aj úseky v blízkosti nákupných centier a reťazcov. Vodiči na sociálnej sieti Facebook informovali o zápche na parkovisku Kaufland a aj na cestách vedúcich k Zábavno-obchodnému centru MAX Žilina či k Obchodnému centru AUPARK.

Striedavo sa upchávajú aj frekventované ulice Predmestská a Košická, no ťažko prejazdná je aj priľahlá Nemocničná ulica a Ulica Na Horevaží. Dopravná aplikácia Waze zároveň upozorňuje vodičov na strednú zápchu na Veľkej Okružnej či na vlečúcu sa kolónu na Ulici Vojtecha Spanyola, ktorá vzniká z dôvodu upchatia Ulice Vysokoškolákov.

K zhoršenej dopravnej situácii na cestách dochádza takmer pravidelne vždy v piatok, keď cez mesto prechádza zvýšený počet motoristov a zároveň ju spôsobuje aj zvýšený pohyb v blízkosti obchodov v súvislosti s blížiacim sa víkendom. Dôvodom môže byť taktiež výrazný obrat v charaktere počasia, no aj zmena v organizácii dopravy na celom území mesta.

Prečítajte si viac: