Uzávera podjazdu na Kysuckej ulici ovplyvní aj organizáciu prímestskej autobusovej dopravy SAD Žilina


Foto: Uzávera podjazdu na Kysuckej ulici ovplyvní aj organizáciu prímestskej autobusovej dopravy SAD Žilina

Od budúceho pondelka, teda 21. novembra 2022, bude úplne uzatvorený podjazd na Kysuckej ulici v Žiline z dôvodu rekonštrukcie železničného mosta a úpravy nadväzujúcich komunikácií na obdobie približne 33 mesiacov.

Zmeny v doprave sa týkajú liniek MHD aj prímestskej autobusovej dopravy. Z tohto dôvodu sa menia trasy, na ktorých premávajú prímestské autobusy SAD Žilina. Zastávka Žilina, Kysucká bude od pondelka z tejto trasy úplne vynechaná v oboch smeroch. 

Cestujúcich prímestskými autobusmi výrazné zmeny v časoch odchodu jednotlivých liniek nečakajú. Vo väčšine prípadov budú autobusy odchádzať zo stanice o dve minúty skôr. 

Popis obchádzkovej trasy pre autobusové linky na smer Kysuce, Bytča (Kotešová), Dlhé Pole, Divina, Čadca:  

Zo žilinskej autobusovej stanice je pre prímestskú autobusovú dopravu vedená obchádzková trasa cez ulice Kálov  – Hurbanova – Legionárska  – Martina Rázusa – Mostná až po Budatín (Námestie Hrdinov)

Pri opačnom smere na autobusovú stanicu Žilina povedie obchádzková trasa pre prímestskú autobusovú dopravu povedie z Budatína (Námestie Hrdinov) – Hričovská – Oceliarska – Bratislavská – Sasinskova – P. O . Hviezdoslava. 

Uvedené obchádzkové trasy platia pre linky smerujúce zo Žiliny do týchto miest a obcí: Bytča, Veľké Rovné, Lodno, Kysucké Nové Mesto, Žilina-Snežnica, Nesluša, Divina, Divina - Lúky, Dlhé Pole, Považská Bystrica, Turzovka, Čadca a Nová Bystrica - Vychylovka.


Popis obchádzkovej trasy pre autobusové linky na smer Terchová: 

Zo žilinskej autobusovej stanice je pre prímestskú autobusovú dopravu vedená obchádzková trasa cez ulice cez Ulicu 1. mája – Predmestská – Košická – Na Horevaží po výjazd Terchová.

Pri opačnom smere na autobusovú stanicu Žilina vedie obchádzková trasa pre prímestskú autobusovú dopravu cez ulice Na Horevaží – Košická – Predmestská – 1. mája. 

Uvedené obchádzkové trasy platia pre linky smerujúce zo Žiliny do obcí Varín, Lutiše, Radôstka, Terchová - Vrátna, Terchová - Biely Potok, Horná Tižina, Dolná Tižina, Belá, Lysica, Krasňany, Nezbudská Lúčka, Kotrčiná Lúčka a Stráža.

Komplexnú informáciu k organizácii dopravy SAD Žilina nájdete na tomto odkaze. Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu