Prevracali smetiaky a poškodili autá aj automaty. Mestská polícia chytila nočných vandalov na autobusovej stanici


Foto: Prevracali smetiaky a poškodili autá aj automaty. Mestská polícia chytila nočných vandalov na autobusovej stanici Foto: Facebook/Mestská polícia Žilina

Terčom útoku vandalov sa krátko pred polnocou vo štvrtok 10. novembra stali občerstvovacie predajné automaty na žilinskej autobusovej stanici. O nočnom vyčíňaní informovala žilinská Mestská polícia v príspevku na sociálnej sieti Facebook.

Automaty dvojica mužov najprv rozbila a následne z nich ukradla tovar. „Pri zákroku proti agresívnym osobám hliadky použili donucovacie prostriedky. Na mieste bola zadržaná aj žena, ktorá zrejme pre zábavu vyhotovila na mobilný telefón videozáznam z konania mužov,“ uviedla Mestská polícia v príspevku.

Najstarším zo zadržaných osôb je muž narodený v roku 1992. Druhý páchateľ je rovnako ako aj zadržaná žena narodený v roku 2004. Trojica pri kontrole vydala ukradnutý tovar spolu s plastovou nádobou, v ktorej sa podľa polície nachádzala zelená sušená rastlina.

Vyhodnocovaním predošlého pohybu osôb po meste zistila hliadka Mestskej polície s píslušníkmi Policajného zboru, že ide o trojicu, ku ktorej bola hliadka privolaná aj v čase 21:50 hod., keď na Štefánikovej ulici prevracali smetné nádoby. Neskôr mali dokonca poškodiť dve motové vozidlá na ďalšej ulici.

Všetky zaistené veci, zistené poznatky a informácie, spolu so zadržanými osobami boli odovzdané príslušníkom Policajného zboru, ktorí si na mieste vec prevzali na ďalšiu realizáciu,“ spresnila Mestská polícia.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu