Realitný trh je v situácii, kedy sa oplatí vymeniť starý byt za nový. 2DUBY vám dajú dôvody, prečo to tak urobiť


Foto: Realitný trh je v situácii, kedy sa oplatí vymeniť starý byt za nový. 2DUBY vám dajú dôvody, prečo to tak urobiť
Galéria: 8 fotiek

Bývate v staršej nehnuteľnosti? Máte strach ako to bude s cenami energií a nehnuteľností? Čakajú vás investície do vašej starej nehnuteľnosti? A práve toto obdobie praje tým, ktorí sa rozhodnú vymeniť svoj starý byt za nový. Projekt 2DUBY Považská vám dá niekoľko dôvodov, prečo to takto urobiť.

1. Moderné byty pre všetkých vs staré byty v pôvodnom stave alebo po kompletnej rekonštrukcii

Ponuka nových bytov 2DUBOV je viac ako len rozmanitá. Rodiny s deťmi sa môžu tešiť z 3-izbových alebo 4-izbových bytov, seniori či mladé páry uvítajú 2-izbové byty a 1-izbové byty pre zmenu potešia singles. Pre tých najnáročnejších máme v ponuke aj krásne prémiové mezonety.

Pri kúpe starého bytu síce získate najnižšiu cenu za m2, ale takýto byt si bude pýtať vyššiu investíciu do rekonštrukcie. A aj keď dáte všetko do poriadku, vymeníte okná, pekne vymaľujete steny, zariadite kúpeľňu a kuchyňu, spoločné priestory ostanú nezmenené a celkový efekt nebude taký, aký ste očakávali.  A nehovoriac o súčasných cenách živnostníckych prác.

2DUBY Považská dokážu ponúknuť budúcim majiteľom vysoký bytový štandard interiéru, ktorý si môžu zariadiť značkovými materiálmi obkladu či dlažby s rozmanitými dekormi (za zmienku stojí značka Betonico, Fineza či Dom Logwood) vrátane značkových zariaďovacích predmetov a sanity, ktoré patria medzi to najlepšie, čo ponúka trh.

K prednostiam 2DUBOV patrí aj pomer vysokej kvality a rozumnej ceny. Ceny bytov v 2DUBOCH začínajú na primeraných 85 000 €.

A nehovoriac o kúpe parkovacieho miesta, ktoré v budúcnosti môžete predať ešte za vyššiu cenu ako ste ho kúpili. A už žiadne problémy s parkovaním :-)

2. Prevádzkové náklady v starom a novom byte

Prevádzkové náklady v starom byte sú neporovnateľne vyššie ako v prípade novostavby, v ktorej dlhšiu dobu nebudú rásť, pretože všetko je nové. Čo sa nedá povedať o starých bytoch, pri ktorých sa poplatky môžu meniť z roka na rok a to smerom nahor (nový výťah, rozvody, stupačky či zateplenie ...). 

Skúsme si porovnať mesačné náklady spojené s vlastníctvom 3-izbového bytu s výmerou podlahovej plochy 71 m2:

Ako vyplýva z tabuľky, kúpna cena bytu v novostavbe 2DUBY Považská je síce vyššia ako v prípade zrekonštruovaného bytu, avšak mesačné prevádzkové náklady sú výrazne nižšie ako pri starom, zrekonštruovanom byte. V konečnom dôsledku pri zrátaní všetkých nákladov na bývanie v 2DUBOCH sa dostávame sa sumu nižšiu ako pri starom byte. Rozdiel medzi týmito sumami môžete využiť napríklad na splátku hypotéky alebo odložiť do prasiatka. A navyše, k bývaniu v 2DUBOCH si môžete užívať benefity, ktoré nenájdete nikde v okolí.

Čo sa týka 2DUBOV, stavba je zhotovená modernou technológiou, všetky steny sú buď zo železobetónu (obvodové, medzi-bytové) alebo murované (bytové). Žiadny sadrokartón – eliminácia šírenia nežiadúceho hluku medzi susedmi. 75 % bytov je umiestnených na južnej strane bytových domov. V zimnom období dokážu slnečné lúče čiastočne vyhriať miestnosti bytov a aj tým znížiť veľkým pomerom náklady na bývanie.

3. Hypotekárne financovanie

Veľkým benefitom financovania projektu 2DUBY je zazmluvnenosť viacerých bánk na financovanie jednotlivých bytov a tým pádom nastavenie financovania na mieru. Hypotekárny úver sa podpisuje s aktuálnou úrokovou sadzbou, ktorá začne plynúť až po odovzdaní bytu. Prvá splátka úveru prichádza až po skolaudovaní 2DUBOV. Celý proces financovania je zastrešený kvalifikovanými konzultantmi s niekoľkoročnými skúsenosťami a klient nemá žiadne starosti počas celého procesu.

Predajné ceny bytov a parkovacích miest v novostavbe 2DUBY sú v bankách nastavené ako znalecké ceny a kupujúci má možnosť schválenia hypotekárneho úveru až do 90 % hodnoty danej nehnuteľnosti.

Pri kúpe staršieho bytu je potrebné počítať s tým, že znalecká hodnota bytu sa zriedkakedy rovná jeho predajnej. Častokrát je nižšia, čo znamená, že kupujúci potrebuje viac investovať z vlastných zdrojov.

4. Garantované ceny bytov 

Inflačná doložka? Kupujúci vôbec nemusia mať obavy z inflačnej doložky. 2DUBY garantujú fixnú cenu bytov, ktorá sa nenavýši o infláciu, nech by bola akákoľvek vysoká a tým pádom sa zjednoduší prístup k hypotéke.

5. Benefity, ktoré nenájdete nikde v okolí

2DUBY budú stáť vo veľmi atraktívnej lokalite s kompletnom občianskou vybavenosťou – Rozkvet, Považská Bystrica. Vyrastať budú na mieste, ktoré je v kontakte s prírodou a zároveň 5 minút od centra Považskej Bystrice. K jedným z najväčších benefitov patrí vybudovanie MESTSKÉHO PARKU Považská, ktorý sa bude rozprestierať na ploche takmer 23 000 m2, ktorý bude záhradou nielen pre celý Rozkvet. Park, ktorý bude oddychom pre všetkých a bude na dosah, že si z terasy nového bytu môžete skontrolovať hrajúce sa deti. Park bude zahŕňať realizáciu chodníkov, výsadbu, sadové úpravy a osadenie mobiliáru v podobe lavičiek, košov,  ale aj detského ihriska a ďalších hracích prvkov, prvkov pre seniorov, workoutu, altánkov, ohnísk, grilovacieho domčeka, šachového stola pre turnaje v parku či posedenie pri prírodnom jazierku ale vychutnanie si kávičky v park caffe.

Lokalita tiež poskytuje pestré možnosti pre turistiku či rodinné výlety. Miestne kopce sú plné cyklotrás, vďaka ktorým spoznáte celé okolie (Manínska a Kostolecká tiesňava či Strážovské vrchy).

Dva výťahy, jeden osobný a druhý nákladný o rozmere 1200 x 2100 mm, ktorý končí na streche bytového domu, kde je umiestnená miestnosť pre kočíky a miestnosť pre bicykle - 100% bezpečnosť.

Zelené a pochôdzie strechy s oddychovými zónami a komunitnými záhradami = komunitné bývanie.

Veľkorysé balkóny a zelené predzáhradky s výmerami od 22 do 61 m2 vytvárajúce ideálne miesto na oddych, trávenie voľného času s rodinou alebo priateľmi či susedmi. Pričom zažijete tie neopakovateľné výhľady.

Aj za hranice Považskej Bystrice – 2DUBY sú reakciou na aktuálnu situáciu s nedostatkom nových bytov v tejto lokalite. Obyvatelia Považskej Bystrice vďaka Projektu 2DUBY sa už nemusia sťahovať do okolitých miest. Práve naopak, obyvatelia z týchto miest – Púchov, Bytča či dokonca Žilina alebo Ilava, sa môžu za ideálnym bývaním preťahovať sem. Čo tak bývať pár minút od práce a k tomu ušetriť značnú časť vašich peňazí pri kúpe vášho vysnívaného bytu v porovnaní s cenami nehnuteľnosti v Púchove alebo Žiline.

Odovzdaním bytu to nekončí – my ostávame s vami naďalej ako správca bytových domov, nakoľko si zakladáme na kvalite odvedených prác. Čiže v prípade akýchkoľvek požiadaviek týkajúcich sa týchto bytových domov, prípadne reklamácií, máte všetko pod jednou strechou :-)

6. Developer s históriu a skúsenosťami

Spoločnosť Constario  je stavebná spoločnosť v Žilinskom kraji. Zameriava sa na realizáciu pozemných stavieb s kompletným inžinieringom, projekciou a samotnou výstavbou. Precízne plánovanie celého procesu a výborná znalosť realitného trhu je základným predpokladom k zabezpečeniu maximálnej spokojnosti klientov. Projekty sú primárne orientované na bytovú výstavbu, ktorá tvorí až 90 % portfólia spoločnosti. K známym projektom spoločnosti patrí Rezidencia Okružná, Malá Praha, Luhy Park, Viladomy Rosina, Treepark Residence či projekt v príprave, Trnky.

Ešte stále váhate? Tak si príďte vychutnať kávičku s bezkonkurenčnými výhľadmi na vlastné oči k nám na predajné miesto priamo na Rozkvete.

www.2dubypovazska.sk