Realitný trh je v situácii, kedy sa oplatí vymeniť starý byt za nový. 2DUBY vám dajú dôvody, prečo to tak urobiť


Foto: Realitný trh je v situácii, kedy sa oplatí vymeniť starý byt za nový. 2DUBY vám dajú dôvody, prečo to tak urobiť
Galéria: 8 fotiek

1. Moderné byty pre všetkých vs staré byty v pôvodnom stave alebo po kompletnej rekonštrukcii

Ponuka nových bytov 2DUBOV je viac ako len rozmanitá. Rodiny s deťmi sa môžu tešiť z 3-izbových alebo 4-izbových bytov, seniori či mladé páry uvítajú 2-izbové byty a 1-izbové byty pre zmenu potešia singles. Pre tých najnáročnejších máme v ponuke aj krásne prémiové mezonety.

Pri kúpe starého bytu síce získate najnižšiu cenu za m2, ale takýto byt si bude pýtať vyššiu investíciu do rekonštrukcie. A aj keď dáte všetko do poriadku, vymeníte okná, pekne vymaľujete steny, zariadite kúpeľňu a kuchyňu, spoločné priestory ostanú nezmenené a celkový efekt nebude taký, aký ste očakávali.  A nehovoriac o súčasných cenách živnostníckych prác.

2DUBY Považská dokážu ponúknuť budúcim majiteľom vysoký bytový štandard interiéru, ktorý si môžu zariadiť značkovými materiálmi obkladu či dlažby s rozmanitými dekormi (za zmienku stojí značka Betonico, Fineza či Dom Logwood) vrátane značkových zariaďovacích predmetov a sanity, ktoré patria medzi to najlepšie, čo ponúka trh.

K prednostiam 2DUBOV patrí aj pomer vysokej kvality a rozumnej ceny. Ceny bytov v 2DUBOCH začínajú na primeraných 85 000 €.

A nehovoriac o kúpe parkovacieho miesta, ktoré v budúcnosti môžete predať ešte za vyššiu cenu ako ste ho kúpili. A už žiadne problémy s parkovaním :-)

2. Prevádzkové náklady v starom a novom byte

Prevádzkové náklady v starom byte sú neporovnateľne vyššie ako v prípade novostavby, v ktorej dlhšiu dobu nebudú rásť, pretože všetko je nové. Čo sa nedá povedať o starých bytoch, pri ktorých sa poplatky môžu meniť z roka na rok a to smerom nahor (nový výťah, rozvody, stupačky či zateplenie ...). 

Skúsme si porovnať mesačné náklady spojené s vlastníctvom 3-izbového bytu s výmerou podlahovej plochy 71 m2:

Ako vyplýva z tabuľky, kúpna cena bytu v novostavbe 2DUBY Považská je síce vyššia ako v prípade zrekonštruovaného bytu, avšak mesačné prevádzkové náklady sú výrazne nižšie ako pri starom, zrekonštruovanom byte. V konečnom dôsledku pri zrátaní všetkých nákladov na bývanie v 2DUBOCH sa dostávame sa sumu nižšiu ako pri starom byte. Rozdiel medzi týmito sumami môžete využiť napríklad na splátku hypotéky alebo odložiť do prasiatka. A navyše, k bývaniu v 2DUBOCH si môžete užívať benefity, ktoré nenájdete nikde v okolí.

Čo sa týka 2DUBOV, stavba je zhotovená modernou technológiou, všetky steny sú buď zo železobetónu (obvodové, medzi-bytové) alebo murované (bytové). Žiadny sadrokartón – eliminácia šírenia nežiadúceho hluku medzi susedmi. 75 % bytov je umiestnených na južnej strane bytových domov. V zimnom období dokážu slnečné lúče čiastočne vyhriať miestnosti bytov a aj tým znížiť veľkým pomerom náklady na bývanie.

3. Hypotekárne financovanie

Veľkým benefitom financovania projektu 2DUBY je zazmluvnenosť viacerých bánk na financovanie jednotlivých bytov a tým pádom nastavenie financovania na mieru. Hypotekárny úver sa podpisuje s aktuálnou úrokovou sadzbou, ktorá začne plynúť až po odovzdaní bytu. Prvá splátka úveru prichádza až po skolaudovaní 2DUBOV. Celý proces financovania je zastrešený kvalifikovanými konzultantmi s niekoľkoročnými skúsenosťami a klient nemá žiadne starosti počas celého procesu.

Predajné ceny bytov a parkovacích miest v novostavbe 2DUBY sú v bankách nastavené ako znalecké ceny a kupujúci má možnosť schválenia hypotekárneho úveru až do 90 % hodnoty danej nehnuteľnosti.

Pri kúpe staršieho bytu je potrebné počítať s tým, že znalecká hodnota bytu sa zriedkakedy rovná jeho predajnej. Častokrát je nižšia, čo znamená, že kupujúci potrebuje viac investovať z vlastných zdrojov.

4. Garantované ceny bytov 

Inflačná doložka? Kupujúci vôbec nemusia mať obavy z inflačnej doložky. 2DUBY garantujú fixnú cenu bytov, ktorá sa nenavýši o infláciu, nech by bola akákoľvek vysoká a tým pádom sa zjednoduší prístup k hypotéke.

5. Benefity, ktoré nenájdete nikde v okolí

2DUBY budú stáť vo veľmi atraktívnej lokalite s kompletnom občianskou vybavenosťou – Rozkvet, Považská Bystrica. Vyrastať budú na mieste, ktoré je v kontakte s prírodou a zároveň 5 minút od centra Považskej Bystrice. K jedným z najväčších benefitov patrí vybudovanie MESTSKÉHO PARKU Považská, ktorý sa bude rozprestierať na ploche takmer 23 000 m2, ktorý bude záhradou nielen pre celý Rozkvet. Park, ktorý bude oddychom pre všetkých a bude na dosah, že si z terasy nového bytu môžete skontrolovať hrajúce sa deti. Park bude zahŕňať realizáciu chodníkov, výsadbu, sadové úpravy a osadenie mobiliáru v podobe lavičiek, košov,  ale aj detského ihriska a ďalších hracích prvkov, prvkov pre seniorov, workoutu, altánkov, ohnísk, grilovacieho domčeka, šachového stola pre turnaje v parku či posedenie pri prírodnom jazierku ale vychutnanie si kávičky v park caffe.

Lokalita tiež poskytuje pestré možnosti pre turistiku či rodinné výlety. Miestne kopce sú plné cyklotrás, vďaka ktorým spoznáte celé okolie (Manínska a Kostolecká tiesňava či Strážovské vrchy).

Dva výťahy, jeden osobný a druhý nákladný o rozmere 1200 x 2100 mm, ktorý končí na streche bytového domu, kde je umiestnená miestnosť pre kočíky a miestnosť pre bicykle - 100% bezpečnosť.

Zelené a pochôdzie strechy s oddychovými zónami a komunitnými záhradami = komunitné bývanie.

Veľkorysé balkóny a zelené predzáhradky s výmerami od 22 do 61 m2 vytvárajúce ideálne miesto na oddych, trávenie voľného času s rodinou alebo priateľmi či susedmi. Pričom zažijete tie neopakovateľné výhľady.

Aj za hranice Považskej Bystrice – 2DUBY sú reakciou na aktuálnu situáciu s nedostatkom nových bytov v tejto lokalite. Obyvatelia Považskej Bystrice vďaka Projektu 2DUBY sa už nemusia sťahovať do okolitých miest. Práve naopak, obyvatelia z týchto miest – Púchov, Bytča či dokonca Žilina alebo Ilava, sa môžu za ideálnym bývaním preťahovať sem. Čo tak bývať pár minút od práce a k tomu ušetriť značnú časť vašich peňazí pri kúpe vášho vysnívaného bytu v porovnaní s cenami nehnuteľnosti v Púchove alebo Žiline.

Odovzdaním bytu to nekončí – my ostávame s vami naďalej ako správca bytových domov, nakoľko si zakladáme na kvalite odvedených prác. Čiže v prípade akýchkoľvek požiadaviek týkajúcich sa týchto bytových domov, prípadne reklamácií, máte všetko pod jednou strechou :-)

6. Developer s históriu a skúsenosťami

Spoločnosť Constario  je stavebná spoločnosť v Žilinskom kraji. Zameriava sa na realizáciu pozemných stavieb s kompletným inžinieringom, projekciou a samotnou výstavbou. Precízne plánovanie celého procesu a výborná znalosť realitného trhu je základným predpokladom k zabezpečeniu maximálnej spokojnosti klientov. Projekty sú primárne orientované na bytovú výstavbu, ktorá tvorí až 90 % portfólia spoločnosti. K známym projektom spoločnosti patrí Rezidencia Okružná, Malá Praha, Luhy Park, Viladomy Rosina, Treepark Residence či projekt v príprave, Trnky.

Ešte stále váhate? Tak si príďte vychutnať kávičku s bezkonkurenčnými výhľadmi na vlastné oči k nám na predajné miesto priamo na Rozkvete.

www.2dubypovazska.skPrečítajte si viac: