Startup Weekend Žilina: Máš ambiciózny nápad alebo užitočné zručnosti? Premeň ideu na úspešný projekt


Foto: Startup Weekend Žilina: Máš ambiciózny nápad alebo užitočné zručnosti? Premeň ideu na úspešný projekt Foto: Startup Weekend Žilina

Po dvojročnej prestávke spôsobenej protipandemickými opatreniami sa do Žiliny opäť vracia najväčšie startupové podujatie na Slovensku. Deviaty ročník akcie Startup Weekend Žilina je určený pre všetkých ľudí s ambicióznym nápadom či akýmikoľvek zručnosťami, ktoré pomôžu premeniť ideu na prezentovateľný projekt alebo prototyp.

Cez víkend 11. až 13. novembra sa kancelárie spoločnosti Certicon, ktorá je hlavným partnerom podujatia, v Biznis centre Poštová 1 na Vlčincoch naplnia profesionálmi aj nadšencami, programátormi, dizajnérmi, marketérmi či remeselníkmi, ktorí dostanú 54 hodín na realizáciu svojich nápadov pod vedením skúsených mentorov. Vyvrcholením podujatia budú prezentácie výstupov, na základe ktorých vyberie tri víťazné tímy porota zložená z úspešných podnikateľov a investorov.

Víťazi s najlepšími projektami sa môžu tešiť na podporu v rámci programov Inovia, ekonomický systém na rok zadarmo od žilinskej spoločnosti KROS, hodiny koučingu od firmy ZaKo, konzultácie od Touch4IT či FintechHub a mnoho zaujímavých cien od WebSupport, Google, ZAIT a ďalších partnerov.

„Za jediný víkend stihneš objaviť svoje limity, získaš nové príležitosti, nadobudneš cenné skúsenosti a zažiješ atmosféru skutočnej tímovej práce. Podujatie sa začína v piatok večer úvodným warm-upom a zoznámením sa s účastníkmi, odborníkmi z praxe a porotou. Následne idea-makeri predstavia svoje nápady a vytvoria tímy, s ktorými sa pustíš do trojdňovej výzvy - od tvorby odchodného modelu cez prototypovanie až po obhájenie projektu na trhu,“ sľubujú organizátori podujatia.Počas soboty budú účastníkom radiť a pomáhať ostrieľaní mentori z oblasti biznisu, technológií a marketingu. Svoje skúsenosti súťažiacim tímom odovzdá špecialista pre začínajúcich podnikateľov Richard Fekete (Slovenská sporiteľňa), marketingový odborník Peter Bako (Certicon), predseda národného centra robotiky profesor František Duchoň, odborník na investície Marián Pavlus (Robeco), technologický expert a zakladateľ úspešného startupu Orderlord Dušan Koutný a mnoho ďalších.

Pre širokú verejnosť je prístupné predstavenie podujatia, prezentácie nápadov a formovanie tímov v piatok večer od 17:00 hod. do 21:00 hod. Každý záujemca sa môže prísť pozrieť aj na záverečné prezentácie projektov a hodnotenie poroty v nedeľu od 15:00 hod. približne do 19:00 hod. Obidve časti sa budú konať v átriu Biznis centra Poštová 1.

„Je to vzácna možnosť získať spätnú väzbu od úspešných z praxe. Veď kto poradí lepšie, ako tí, ktorí si tým už preskákali? Účastníci sa môžu tešiť aj na Lean canvas workshop, ktorý poskytne metodický rámec na prácu počas tak krátkeho času. Rovnako How to pitch workshop, ktorý ich naučí, ako pripraviť prezentáciu, ktorá zaujme investorov. Mimo iného podujatie prináša nové priateľstvá, kontakty a biznis vzťahy. Veríme, že aj tohto roku sa nájde dostatok účastníkov s ambíciou pretaviť ideu na živý projekt,“ povedal spoluorganizátor podujatia Daniel Harcek.

Nápady, s ktorými sa oplatí prísť na Startup Weekend, nemusia byť technické - najdôležitejšia je vízia a samotné odhodlanie účastníkov. Počas predošlých ročníkov na podujatí vznikli aj projekty ako napríklad ekologická čistička odpadových vôd, recyklovaná móda, nábytok z odpadu či sieť bezlepkových pekární. Vítané sú nielen kompletné tímy, ale aj jednotlivci, ktorí chcú prezentovať vlastnú ideu alebo naopak pomôcť zrealizovať nápad ostatným.Predbežný program a ďalšie informácie o podujatí nájdete na Facebooku, prípadne na webe, kde je zároveň možné zakúpiť vstupenky. Cena bežného vstupného je 20 eur, študenti zaplatia iba polovicu z tejto sumy. Naši čitatelia môžu navyše využiť 30-percentnú zľavu pri zadaní kódu ZILINAK30.

Cena vstupenky zahŕňa:

  • priestor a miesto na prácu na celý víkend,
  • raňajky, večere a obedy na dva dni,
  • mentoring,
  • tričko,
  • kancelárske potreby,
  • kávu, čaj a energetické nápoje,
  • dobrú náladu,
  • viac aj menej užitočné reklamné predmety.

„Startup Weekend je podujatie, kde si môžeš na vlastnej koži vyskúšať, aké je to siahnuť na dno svojich síl, ale aj pocítiť radosť z úspechu. Či vyhráš, je už len na tebe, no najdôležitejšie je, že spoznáš kopec nových ľudí, získaš nové zručnosti a možno zistíš, že keď pracuješ pod tlakom, tak dokážeš robiť divy. Rovnako, ako keď vznikajú diamanty,“ dodali organizátori.

Miesto: Biznis centrum Poštová 1, Žilina
Dátum: 11.11.2022 - 16:45    13.11.2022 - 19:00


Prečítajte si viac: