Varínčania budú v referende hlasovať o premenovaní Ulice Dr. Jozefa Tisu


Foto: Varínčania budú v referende hlasovať o premenovaní Ulice Dr. Jozefa Tisu Foto: ilustračné

V obci Varín v okrese Žilina sa v sobotu 29. októbra okrem regionálnych volieb bude konať aj miestne referendum o premenovaní Ulice Dr. Jozefa Tisu. Samospráva o referende, ktoré bolo vyhlásené na základe uznesenia z augustového zasadnutia obecného zastupiteľstva, informuje na svojej webovej stránke.

Obyvatelia môžu počas referenda hlasovať v troch okrskoch od 7:00 do 22:00. Na referendovú otázku - „Súhlasíte s premenovaním ulice Dr. Jozefa Tisu?“ môžu na hlasovacom lístku označiť odpoveď áno alebo nie.

Podnet na konanie referenda podalo desať poslancov obecného zastupiteľstva vo Varíne, a to menovite Ing. Zuzana Akantisová, Karol Boka, Ing. Ján Bugáň, Jozef Ďugel, Mgr. Lenka Milová, Ing. Andrea Ondráš Rosenbergová, Ľubomír Sečkár, Juraj Synák, Mgr. Emília Ševčíková a Miroslav Williger. 

Prokurátor Generálnej prokuratúry SR podal v septembri žalobu na žilinský krajský súd pre názov Ulice Dr. Jozefa Tisu v obci Varín. Urobil tak po tom, ako obecné zastupiteľstvo nevyhovelo protestu prokurátora, ktorý navrhol zrušiť alebo zmeniť názov ulice pomenovanej po prezidentovi vojnovej Slovenskej republiky.


Prečítajte si viac: