Zoznam kandidátov v komunálnych voľbách mesta Žilina: Volebný obvod č. 6 - Bytčica, Rosinky, Trnové


Foto: Zoznam kandidátov v komunálnych voľbách mesta Žilina: Volebný obvod č. 6 - Bytčica, Rosinky, Trnové Foto: Mesto Žilina

Termín spojených regionálnych volieb sa blíži a obyvateľov Žiliny čoraz viac zaujímajú mená kandidátov na hlasovacích lístkoch. Občania si po prvýkrát v histórii počas jedného dňa zvolia nielen svojich starostov, primátorov a poslancov mestských a obecných zastupiteľstiev, ale aj nových poslancov a predsedu Žilinského samosprávneho kraja.

Župné aj komunálne voľby začnú už v sobotu 29. októbra o 7:00 hod. ráno. V priebehu tohto dňa Žilinčania rozhodnú, kto usadne na primátorské kreslo a kto bude zastupovať obyvateľov jednotlivých sídlisk a mestských častí. Mestské zastupiteľstvo v Žiline bude mať aj počas nasledujúcich rokov 31 poslancov, ktorí sú rozdelení do 8 volebných obvodov.

Obyvatelia mestských častí Bytčica, Rosinky a Trnové si vo svojom volebnom obvode (obvod č. 6) vyberú dvoch poslancov mestského zastupiteľstva z nasledovného zoznamu:

  • 1. Jozef Juriš, Ing., MBA, 47 r., živnostník, nezávislý kandidát
  • 2. Miroslav Knapec, Bc., 37 r., stavebný dozor, technický pracovník, Republika
  • 3. Viliam Kotrbanec, 70 r., dôchodca, Slovenská národná strana
  • 4. Anton Trnovec, Mgr., 57 r., technický pracovník, Smer-sociálna demokracia

V ďalších predvolebných príspevkoch si môžete prezrieť zoznam záujemcov o post predsedu VÚC a zoznam kandidátov na post primátora Žiliny. Taktiež nechýbajú ani zoznamy kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva pre ostatné volebné obvody v meste Žilina:

Prečítajte si viac: