Rozrušený vodič zablokoval na zastávke v Závodí trolejbus, DPMŽ kvôli nemu vypravil náhradný autobus


Foto: Rozrušený vodič zablokoval na zastávke v Závodí trolejbus, DPMŽ kvôli nemu vypravil náhradný autobus Foto: Ilustračné foto

V žilinskej mestskej časti Závodie došlo uprostred uplynulého týždňa k potýčke medzi vodičom osobného motorového vozidla a šoférom trolejbusu. Motorista sa rozhodol zastaviť so svojím automobilom priamo pred vozidlom mestskej hromadnej dopravy, ktorému tak znemožnil opustiť zastávku.

Incident sa stal vo štvrtok 13. októbra popoludní na zastávke Hôrecká. Vodič čierneho osobného vozidla značky Audi z doposiaľ neznámych dôvodov zablokoval trolejbus Dopravného podniku mesta Žiliny, čím neuškodil len jeho vodičovi, ale najmä desiatkam cestujúcich. Podľa svedkov pôsobil muž extrémne podráždene a snažil sa priamo konfrontovať šoféra mestskej hromadnej dopravy.

„Niektorí cestujúci vozidlo opustili a pokračovali peši, ďalší cestujúci prestúpili do trolejbusu linky číslo 16, ktorý z danej zastávky vykonával svoj pravidelný spoj,“ uviedol Ján Šimko, dopravno-prevádzkový riaditeľ Dopravného podniku mesta Žiliny.

Trolejbus linky číslo 6 stál na zastávke Hôrecká zablokovaný až 21 minút. Dopravná spoločnosť musela namiesto ďalšieho spoja s rovnakou trasou vypraviť zo zastávky Stodolova náhradný autobus, ktorý premával presne podľa cestovného poriadku.

„Ak vodič autobusu alebo trolejbusu vychádza z vyhradeného jazdného pruhu do priľahlého jazdného pruhu, vodič jazdiaci v tomto pruhu je povinný mu dať prednosť v jazde. Vodič autobusu alebo trolejbusu je pritom povinný dávať znamenie o zmene smeru jazdy a nesmie ohroziť vodičov ostatných vozidiel,“ hovorí zákon o cestnej premávke.

Vodič osobného vozidla Audi svojím konaním tieto dopravné predpisy porušil. Dopravný podnik mesta Žiliny vzniknutú situáciu prešetril spolu s vodičom zablokovanej linky a dispečerom. Na základe výsledkov interného vyšetrovania bol následne podaný podnet na obvodné oddelenie Policajného zboru Slovenskej republiky.

„Nakoľko disponujeme kamerovým záznamom z predmetného vozidla, ktorý poskytneme Policajnému zboru spolu s vyjadrením vodiča, budeme čakať na vyjadrenie vyšetrovania podnetu a celej situácie,“ doplnil Ján Šimko s prísľubom ďalších informácií o výsledku vyšetrovania.

Prečítajte si viac: