Toyota Bears Beach Rugby: Na žilinskom piesku triumfoval bratislavský Slovan


Foto: Toyota Bears Beach Rugby: Na žilinskom piesku triumfoval bratislavský Slovan
Galéria: 16 fotiek
Foto: Martin Hodoň

Trofej za víťazstvo na turnaji Toyota Bears Beach Rugby v plážovom rugby si v sobotu zo Žiliny odniesli hráči bratislavského Slovana. Najlepšie sa vysporiadali s horúcim počasím, rozpáleným pieskom i súpermi z Piešťan a Žiliny.

V areáli eXtreme parku pri Vodnom diele Žilina sa v sobotu popoludní hral už druhý ročník turnaja v plážovom rugby. V krásnom slnečnom počasí nastúpili proti sebe v zápasoch rugbisti 1. RC Slovan Bratislava, Rugby Union Club Piešťany a domáceho usporiadateľského Žilina Bears Rugby Clubu. Počet klubov na turnaji, ktorý je jediný svojho druhu na Slovensku, mal byť pôvodne vyšší, ale na poslednú chvíľu do Žiliny nedorazili zástupcovia Sokola Mariánské Hory a Slávie TU Košice.

Plažové rugby, ktoré vzniklo v druhej polovici minulého storočia na plážach v Austrálii, sa hrá na piesku na ihrisku s rozmermi 31 x 25 metrov. V zápase hranom na dva päťminútové polčasy nastupujú proti sebe piati hráči na každej strane, pričom je povolené striedať aj počas duelu. Do lopty, ktorá je o niečo menšia ako v klasickom rugby, nie je povolené kopať, absentujú auty a mlyny a na ihrisku nie sú ani rugbyové bránky, tzv. „háčka“.

Organizátori Toyota Bears Beach Rugby sa po dohode všetkých účastníkov turnaja rozhodli, že Slovan aj Žilina vytvoria po dva tímy, na každej strane budú v zápase na ihrisku iba štyria hráči a kvôli veľkej horúčave skrátili hrací čas stretnutí z desiatich na osem minút.

V celkovo desiatich odohraných dueloch sa najviac darilo skúseným hráčom bratislavského Slovana. Jediní, kto ich dokázal zdolať, boli domáci Žilinčania, ktorí obsadili druhú priečku. Na treťom mieste sa nakoniec umiestnili mladí rugbisti Piešťan, ktorí v každom zápase dokázali potrápiť skúsenejších súperov.

„Tento ročník bol ešte lepší ako premiérový a naozaj treba poďakovať chalanom zo Žilina Bears za to, ako perfektne turnaj zorganizovali. Víťazstvo nás teší, ale najmä sme radi, že sme sa stretli v príjemnej atmosfére, spoznali sa s protihráčmi, zabavili sa a utužili rugbyového ducha,“ povedal po skončení turnaja Jozef Rojík, kapitán rugbistov Slovana Bratislava.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Michal Kolárik