V mestskej časti Budatín z dôvodu napojenia a osadenia verejného osvetlenia čiastočne uzavrú niekoľko ulíc


Foto: V mestskej časti Budatín z dôvodu napojenia a osadenia verejného osvetlenia čiastočne uzavrú niekoľko ulíc Foto: Mesto Žilina

V termíne od pondelka 3. októbra do piatka 14. októbra dôjde v mestskej časti Budatín k viacerým dopravným obmedzeniam. Z dôvodu napojenia a osadenia verejného osvetlenia na železničnom moste cez Váh bude pre Ulicu K múzeu a Topoľovú ulicu v križovaní s Ulicou Na starej hradskej platiť čiastočná uzávierka.

O zmenách informuje mesto Žilina spolu so Združením pod Dubňom, ktoré realizuje projekt dostavby zriaďovacej stanice Žilina – Teplička a nadväzujúcej infraštruktúry pre Železnice Slovenskej republiky. Na zmeny v doprave bude motoristov a chodcov upozorňovať dočasné dopravné značenie, mesto preto žiada o jeho rešpektovanie.

Na Ulici Na starej hradskej bude zhotoviteľ viesť výkop v zeleni popri existujúcich domoch. Účelom je previesť kábel od rozvádzača RVO 081 v križovatke Ulice Do parku a Ulice Na starej hradskej až ku železničnému mostu ponad rieku Váh,“ uviedol hovorca mesta Vladimír Miškovčík, ktorý zároveň dopĺňa, že zhotoviteľ nebude obmedzovať dopravu na Ulici Na starej hradskej.

Prečítajte si viac: