Na Žilinských dňoch zdravia budú odborníci v medicíne, poskytnú poradenstvo v sociálnej i zdravotnej starostlivosti


Foto: Na Žilinských dňoch zdravia budú odborníci v medicíne, poskytnú poradenstvo v sociálnej i zdravotnej starostlivosti Foto: ilustračné

Vo štvrtok (22. 9.) sa predstaví Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina na 19. ročníku Žilinského dňa zdravia organizovaného Mestom Žilina, ktorý sa uskutoční na Námestí Andreja Hlinku v Žiline.

V stánku žilinskej nemocnice budete môcť stretnúť odborné tímy, ktoré sa zamerajú na zdravie Žilinčanov, taktiež poskytnú poradenstvo v otázkach sociálnej i zdravotnej starostlivosti či prinesú praktické ukážky s aktívnymi workshopmi.

„Je dôležité starať sa o svoje zdravie, obzvlášť v dnešnej dobe a v prichádzajúcom jesennom období. Prevencia je veľmi dôležitá, a preto som rád, že návštevníci nájdu v stánku našej nemocnice fundovaných odborníkov z rôznych zdravotníckych oblastí, ktorí im ukážu, ako posilniť organizmus a starať sa o svoje telo,“ priblížil riaditeľ nemocnice Eduard Dorčík.

V stánkoch žilinskej nemocnice budú poskytovať aj poradenstvo s fyzioterapeutmi, kontrola znamienok a dermatovenerologické konzultácie. Podujatie sa začne o 10. hodine a bude trvať až do 18. hodiny podvečer.

Pripravené sú tiež prednášky o tom, ako správne užívať a kombinovať lieky či ako zvládnuť horúčky u najmenších pacientov. „Vysoké teploty u detí bývajú veľakrát strašiakom mnohých rodičov. Stáva sa, že horúčky pretrvávajú aj napriek podávaniu antipyretík a často je problém ich znížiť. Naši pediatri ponúknu návštevníkom niekoľko užitočných rád a tipov, ako deťom pomôcť doma a kedy je už potrebné vyhľadať lekársku pomoc,“ dodal riaditeľ žilinskej nemocnice.

Na udalosti sa povenujú aj mamičkám, ktorým sa budú venovať pôrodné asistentky a gynekologická fyzioterapeutka. „Pozývam všetkých Žilinčanov a návštevníkov mesta, aby zajtra vyhľadali stánok žilinskej nemocnice a nechali si poradiť od našich kolegov. Sme tu pre vás,“ uviedol na záver riaditeľ FNsP Žilina. 

Program žilinskej nemocnice na Žilinskom dni zdravia 2022

  • 10.00 – 13.00 h fyziatria a rehabilitácie – konzultácie, ukážky a aktívny workshop
  • 12.00 – 14.00 h sociálna starostlivosť – poradenstvo, pomoc pre pacientov a ich rodiny
  • 13.00 – 14.00 h liekové poradenstvo – konzultácie ohľadom správneho užívania liekov, bezplatné meranie tlaku a cukru
  • 14.00 – 15.00 h dermatovenerológia – kontrola znamienok, konzultácie
  • 15.00 – 16.00 h prvá pomoc u detí – rady a tipy pre účinný boj s horúčkami, ukážky prvej pomoci
  • 16.00 – 18.00 h pre budúce mamičky – konzultácie s pôrodnými asistentkami, laktačnými poradkyňami a gynekologickou fyzioterapeutkou

Prečítajte si viac: