Kvôli dažďu zastavili vo štvrtok niektoré vlakové spoje, Čadčania aj Martinčania reagujú s humorom


Foto: Kvôli dažďu zastavili vo štvrtok niektoré vlakové spoje, Čadčania aj Martinčania reagujú s humorom Foto: Vľavo: Facebook/Marián Tlelka, vpravo: Facebook/Palo Zemko Ml

Niektoré okresy Žilinského kraja zasiahli včera popoludní silné búrky, ktoré miestami pretrvávali až do večera. Najväčšie množstvo zrážok spadlo podľa informácií od Slovenského hydrometeorologického ústavu v okolí Čadce a Starej Bystrice. Pre celý okres Čadca boli vydané výstrahy druhého stupňa pred dažďom.

Prívalové dažde pri búrkach spôsobili v meste a jeho okolí povodňové javy. Železničná spoločnosť Slovensko dokonca pre vplyv počasia dočasne prerušila vlakovú dopravu cez stanicu Čadca. Odstávka železničnej dopravy trvala od 17:15. hod. do 17:40 hod. podvečer, čím vzniklo meškanie spojov približne 40 minút.

Voda počas búrky zatopila aj cestné komunikácie, chodníky či trávnaté plochy. Obyvatelia Čadce zdieľali vo večerných hodinách na sociálnych sieťach niekoľko fotografií, ktoré dokumentovali následky dažďov. Jeden z nich v príspevku informoval o stave parkoviska a cesty pred Hypermarketom Tesco, kde taktiež stálo väčšie množstvo vody.

Nepríjemnú udalosť s vtipom popísal ako bezplatnú možnosť kúpania. Podobný humor zdieľa aj obyvateľ Martina, ktorý taktiež zhotovil fotografiu časti svojho mesta zatopenej počas predošlých dažďov. V neodtekajúcej dažďovej vode videl potenciálne riešenie období sucha.

„Riešilo sa tu, ako vymyslieť chodníky atď., aby zadržiavali dažďovú vodu pre stromy. Mám riešenie,“ uviedol Martinčan v príspevku na sociálnej sieti, ku ktorému priložil spomínanú snímku.

Zdroj: Facebook/Palo Zemko Ml


Prečítajte si viac: