Kysuce majú majstra sveta v streetworkoute, stal sa nim Dominik Klimek z Čadce


Foto: Kysuce majú majstra sveta v streetworkoute, stal sa nim Dominik Klimek z Čadce

V sobotu 20. augusta 2022 sa v lotyššskom hlavnom meste Riga konali Majstrovstvá sveta v streetworkoute. Už po tretíkrát sa ich zúčastnil aj Dominik Klimek z Čadce, ktorému sa na medzinárodnom šampionáte podarilo vybojovať titul Majstra sveta. 

Dominik súťažil v strednej váhovej kategórii (68-80 kg), kde sa mu s najvyšším počtom bodov podarilo dostať z kvalifikačného prvého miesta až do finále. „Je to splnený dávny sen, ktorý bol vždy viac snom ako realitou. Dnes sa to stalo, ani nechápem ako a prečo. Ďakujem všetkým, ktorí ma od začiatku podporovali,“ napísal na svojej sociálnej sieti po vyhlásení výsledkov. 


Dominik má za sebou už niekoľko národných i medzinárodných úspechov - to všetko bez toho, aby trénoval na profesionálnom workoutovou ihrisku. Zatiaľ prvé profesionálne streetworkoutové ihrisko na Kysuciach otvorili začiatkom augusta v Čadci. 

Mesto pri jeho výstavbe úzko spolupracovalo najmä s nadšencami tohto športu. Dominik ho spolu s kamarátmi navrhoval tak, aby sa mohli ešte lepšie pripraviť na nasledujúce súťaže. Čerstvý titul Majstra sveta len dokazuje, že sa investícia vyplatila. 


Prečítajte si viac: