Žilinský kraj pokračuje v rekonštrukcii mosta v Kráľovej lehote za 170-tisíc eur


Foto: Žilinský kraj pokračuje v rekonštrukcii mosta v Kráľovej lehote za 170-tisíc eur
Galéria: 6 fotiek
Foto: Facebook/Žilinský Samosprávny Kraj

Cestári pokračujú v rekonštrukcii mosta MO 2356/003 v miestnej časti Svarín v katastrálnom území Kráľovej Lehoty. Cieľom stavebných prác je komplexná rekonštrukcia mostného objektu ponad potok Svarínka.

Pôvodný stavebno-technický stav vyžaduje opravu v dĺžke 7 metrov. Rekonštrukcia sa týka mostného zvršku, vozovky, nosnej konštrukcie mosta, spodnej stavby a krídiel. Zároveň budú osadené aj nové záchytné bezpečnostné zariadenia. 

Oprava mosta je realizovaná v rámci projektu ŽSK Zásobník investičných projektov rekonštrukcií ciest II. a III. triedy. Výdavky spojené s jej rekonštrukciou vo výške 170-tisíc budú uhradené z nenávratného finančného príspevku, ktorý župe poskytlo Ministerstvo financií SR.

„Cesty sú pre všetkých obyvateľov kraja veľmi dôležité a preto sa neustále snažíme o ich opravu, úpravu a údržbu. Celkovo sa nám za päť rokov podarilo zrekonštruovať 50 mostov a toľko kilometrov ciest, koľko meria úsek zo Žiliny do Bratislavy,“ uvádza predsedníčka ŽSK Erika Jurinová. 

V súčasnosti sa napríklad okrem iného rekonštruuje most v Zázrivej a zosilňujú sa úseky ciest v katastrálnom území obcí Liptovské Revúce, Liptovská Osada a Liptovská Lužná.

V správe Žilinského samosprávneho kraja je celkovo 1416 km ciest a 786 mostov. Verejnosť si môže všetky opravy ciest pozrieť na interaktívnej mape, ktorú zverejnil Žilinský samosprávny kraj
Prečítajte si viac: