Obyvatelia Bôrika musia počas dažďov svojpomocne čistiť potok Všivák, aby nedošlo k jeho vyliatiu


Foto: Obyvatelia Bôrika musia počas dažďov svojpomocne čistiť potok Všivák, aby nedošlo k jeho vyliatiu Foto: ilustračné

Žilinčanov žijúcich pri Parku Ľudovíta Štúra v mestskej časti Bôrik trápi počas výdatného dažďa potok Všivák, ktorý by po zdvihnutí hladiny mohol vytopiť cestu aj rodinné domy v jeho blízkosti. Na situáciu, ktorú obyvatelia riešia svojpomocne, upozornila vo svojom príspevku na sociálnej sieti poslankyňa Mestského zastupiteľstva v Žiline Ľudmila Chodelková.

Poslankyňa sa touto cestou chcela poďakovať mladému mužovi, ktorého ako okoloidúca zastihla pri čistení potoka. “Áno, všetci sme zažili časy, keď voda tiekla po ceste a zalialo všetko vrátane parkovania v blízkosti až ku nemocnici. Ešte raz veľká vďaka, že sú medzi nami ľudia, ktorým nie je ľahostajné okolie a fungovanie vecí verejných,” uviedla Chodelková.


Vodný tok Všivák je ľavostranným prítokom Váhu a otvoreným korytom preteká aj cez Park Ľudovíta Štúra. Správcom potoku je Slovenský vodohospodársky podnik, ktorý poslankyňa so zámerom vyriešiť nepríjemnú situáciu bezprostredne kontaktovala.


Prečítajte si viac: