Rodičia môžu svoj deň osláviť s ich ratolesťami pri pestrom programe v Stredovekej dedine Paseka pod Strečnom


Foto: Rodičia môžu svoj deň osláviť s ich ratolesťami pri pestrom programe v Stredovekej dedine Paseka pod Strečnom Foto: Považské múzeum v Žiline

V Stredovekej dedine Paseka pod hradom Strečno nezabudnú ani na dospelých. Pri príležitosti Dňa rodičov, 25. júla, si Považské múzeum pripravilo program pre celé rodiny, počas ktorého sa zabavia malí i veľkí.

Príjemnú rodinnú atmosféru prinesie od 13.00 do 15.00 OZ Hajov so svojím programom či tradičný jarmok a drevený kolotoč pre najmenších.

Pre mamičky, oteckov a ich ratolesti sú prichystané zábavné hry či tvorivé dielne, kde si pod krídlami spisovateľky Marky Staviarskej a výtvarníka Mareka Holeša môžete vyskúšať ako sa píše a kreslí kniha. 

Veľkému úspechu sa naďalej tešia aj tradičné remeslá. Odborní pracovníci Považského múzea prídu návštevníkom predviesť tkanie na malých krosnách. Ak by ste sa chceli zahĺbiť do procesu prípravy tkaného koberca, môžete si z domu priniesť staré, nepotrebné oblečenie. 

Vstup na pestré podujatie pod čarovným hradom Strečno, ktoré bude trvať od 11.00 do 16.00, je zdarma. Miesto: Stredoveká dedina Paseka pod hradom Strečno
Dátum: 25.07.2022 - 11:00    16:00


Prečítajte si viac: