Výstava (ODD)TIENE na hrade Strečno


Foto: Výstava (ODD)TIENE na hrade Strečno

V rámci cyklu Umenie na hrade XXXVII.

Usporiadateľ: Považské múzeum v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja
Miesto konania: Hrad Strečno
Vernisáž: piatok, 31. 7. 2015 o 18:00 hod.
Trvanie výstavy: 31. 7. 2015 – 9. 9. 2015

Kurátor výstavy: Júlia Kubeková

Považské múzeum v Žiline pripravilo 37. pokračovanie cyklu Umenie na hrade. Predstaví sa v ňom mladý študent Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave Ľubomír Mati. Jeho debutová výstava (ODD)TIENE prinesie na hrad Strečno čerstvý vietor a bude súčasťou bežnej prehliadky. Verejnosť môže výstavu navštíviť od 31. júla do 9. septembra 2015.

Hľadať tie správne (ODD)TIENE svojej tvorivosti je cieľom každého nádejného mladého umelca. Nájsť seba a nebáť sa posunúť svoje hranice. „Vojdite cez záhadu stratenej majstrovskej fresky do autorovej mysle, nechajte pôsobiť nespavosť, zažite ponorkovú chorobu medzi reálnym a abstraktným a vystúpte cez spleť rúk, ktoré sa vás budú snažiť vtiahnuť späť,“ pozýva samotný autor Ľ. Mati. Výstavu uvedie Júlia Kubeková, študentka Dejín umenia a estetiky Masarykovej univerzity, Filozofickej fakulty.

Kto je autorom?

Ľubomír Mati je 22-ročný milovník a obdivovateľ nielen starého umenia, ktorému sa venuje popri štúdiu reštaurovania. Fascinuje ho precízna dokonalosť, ktorá vznikla pod štetcom renesančných majstrov, no rovnako ho inšpiruje aj priekopník abstraktného umenia František Kupka či realistický Lucian Freud a jeho jedinečné zobrazovanie ľudských figúr. Ľubomír Mati vyštudoval Súkromnú strednú umeleckú školu v Žiline a aktuálne je už štvrtým rokom študentom reštaurovania na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Debutová výstava (ODD)TIENE je komplexným výberom jeho najnovších prác.

Informácie o autorovi nájdete na web stránke http://www.lubomirmati.com
Viac info na: http://pmza.sk/lubomir-mati-oddtiene/

Miesto: -
Dátum: 31.07.2015


Prečítajte si viac:Zdroj: PMZA