Desať dôvodov, prečo si v lete zájsť na dovolenku alebo len na otočku do Veľkých Karlovíc


Foto: Desať dôvodov, prečo si v lete zájsť na dovolenku alebo len na otočku do Veľkých Karlovíc

Prázdniny začínajú a vy premýšľate, ako si spríjemniť leto? Urobte si výlet do Veľkých Karlovíc! Či už vyrazíte na otočku, alebo na pár dní, Rezort Valachy v údolí Léskové len 3 kilometre za českou hranicou je skvelé miesto, kde si prídu na svoje milovníci relaxácie, dobrého jedla, športovci i rodiny s deťmi. A čo by ste si tento rok nemali nechať ujsť?

1. Spa hotel Lanterna má novú terasu a reštauráciu

Buďte medzi prvými hosťami, ktorí si užijú nový komfort Spa hotela Lanterna. Vďaka rekonštrukcii pribudla pri obľúbenom hoteli vonkajšia terasa a hotelová reštaurácia prešla kompletnou premenou. Najnovšie v nej nájdete aj pohodový lounge bar a veľkú vinotéku plnú výborných vín. Vybrané izby vás prekvapia novým komfortom v podobe zimnej záhrady s vaňou alebo balkónom, v L-Spa zase rozšírená sauna.

Ubytovaní hostia si v Spa hoteli Lanterna užijú skutočné hýčkanie s balíkom služieb v cene pobytu. Cena tu zahŕňa nielen obvyklé raňajky a večeru ale tiež popoludňajší snack Aperitivo moment, neobmedzený vstup do dvoch wellness centier, ranné lekcie jógy, pri dlhších pobytoch i masáž, piknik alebo napríklad lekciu golfu.

Miestom, ktoré ocenia aktívny cestovatelia a rodiny s deťmi, je v Rezorte Valachy hotel Horal. Aj ten ponúka letné pobyty už od jednej noci s neobmedzeným vstupom do wellness a ďalšími službami v cene. Inšpirujte sa na www.valachy.cz/pobyty.

2. Wellness deň pre zdravie

Potrebujete nutne odpočinok, ale nemáte možnosť ísť na dlhšiu dovolenku? Doprajte si aspoň jeden relaxačný deň - Wellness deň pre zdravie. Tento balíček bez ubytovania zahŕňa celodenní pobyt vo Wellness Horal, masáž či beauty ošetrenie a trojchodový obed na terase hotelu Horal.

3. Kúpanie i relax vo Wellness Horal

Do Wellness Horal si môžete zájsť aj „len tak“ za kúpaním a saunovaním, počas všedných dní s akčnou ponukou vstupného v rámci Tematických dní. Otvorené je každý deň od 09:30 do 21:30 hod., pre ubytovaných hostí dokonca už od 07:00 hod.. Počas všedných dní od 10:00 do 10:30 si môžete v bazénoch zacvičiť aqua fitness.

4. Zábavné náučné chodníky pre deti

Čo podniknúť s deťmi? Vyrazte na náučné chodníky Rezortu Valachy. Pri Bistre Razula začína obľúbená Stezka portáše Maliny vedúca na vrchol zjazdovky Razula alebo trasa Hledej poklad, inštrukcie v textovej podobe dostanete v Bistre Razula. Obľúbená je aj Kulíškova naučná stezka okolo hotela Horal, kde môžete deti odmeniť Kulíškovou špecialitou (s plyšákom v cene) a nechať ich vyhrať sa na krásnom Jupíkovom ihrisku. A v lesíku nad Spa hotelom Lanterna si nenechajte ujsť Stezku valašských strašidel.

5. Grilovanie a živá hudba na terase Horalu

Terasa hotela Horal je miestom, kde sa dá príjemne odpočinúť počas výletu a užiť si dobré jedlo a pohodu s výhľadom do údolia. Stredajšie prázdninové večery naviac opäť spríjemní od 18:30 hod. živá hudba (Bolek Vjaclovský a ďalší muzikanti), cez víkendy sa tešte na obľúbené grilovanie.

6. Vyskúšajte si golf pri Horale

Láka vás vyskúšať si golf? Na Golfovom ihrisku Horal si ho môže skúsiť naozaj každý. Rezervujte si program Golf pre každého, čaká vás prechádzka s inštruktorom, ktorý vám vysvetlí základy a skúsite si odpaľovanie i hru na jamku. Cena 840 Kč je rovnaká, či už prídete vo dvojici alebo celá rodina (maximálne 2 dospelí a 3 deti).

7. Bistro, elektrobicykle a in-line pri Razuli

Za občerstvením sa môžete v Rezorte Valachy zastaviť na terase hotela Horal, ale tiež napríklad v Bistre Razula pri zjazdovke Razula. Majú tam výborné hamburgery, pizzu, tradičnú kyselicu či čučoriedkové knedlíky. Na neďalekom parkovisku je požičovňa elektrobicyklov KTM a môžete vyskúšať aj novú školu in-line korčuľovania.

8. Kurzy pečenia frgálov a pizze

Chcete sa naučiť piecť pravé valašské frgále? Zájdite si na kurz s pekárkou Rezortu Valachy (cez prázdniny vždy v utorok a nedeľu). Pre deti v Rezorte Valachy pripravili aj kurzy pečenia pizze a to v Bistre Razula so šéfkuchárom Josefom Tydlačkom (vybrané pondelky).

9. Kouč Marian Jelínek mieru na Lanternu

Príležitosť pre tých, ktorí sa chcú zdokonaľovať a uvítali by inšpiráciu skúsených osobností. Do Lanterny zavíta 10. až 13. júla uznávaný kouč manažérov a športovcov Marian Jelínek (mj. bývalý dlhoročný spolupracovník Jaromíra Jágra). V rámci pobytu Sebekoučink môžete načerpať množstvo nových poznatkov a informácií. Je možné si rezervovať miesto aj bez ubytovania i na jednotlivé prednášky.

10. Valachy man, Farby jógy aj Týždeň kultúry

Navštívte behom prázdni ďalšie pripravované akcie. V sobotu 23. júla sa na lúke pod Lanternou uskutoční Kongres inteligentného pohybu s workshopmi a besedami so zaujímavými hosťami (Sandra Pogodová, Jaroslav Dušek, MUDr. Helena Máslová, Viliam Poltikovič a ďalší).

V nedeľu 24. júla naviaže festival Farby jógy s Terezou Winklerovou a jej hosťami, ktorí priblížia menej obvyklé aspekty jógy (embryo jógu, dance jógu, tvárovú jógu či jógu dychu).

Zapojte sa 5. a 6. augusta do legendárneho triatlonového závodu Valachy Man pri Balatone v Novom Hrozenkove, kde budú opäť pripravené trasy pre deti, nadšencov aj skúsených športovcov.

Záver prázdnin 18. – 24. augusta bude tradične patriť Týždňu kultúry na Valašsku. Zájdite si do cirkusového šapitó na Jaroslava Duška, Divadlo Bez zábradlí, Simonu Stašovou s Ladislavem Frejem alebo napríklad predstavenie pre deti.Zdroj: PR Rezort Valachy