V Oravskej priehrade sa topila osoba, po príchode záchranárov bola už pod hladinou


Foto: V Oravskej priehrade sa topila osoba, po príchode záchranárov bola už pod hladinou

V nedeľu 12. júna krátko po 15:30 bola na Krajské operačné stredisko HaZZ v Žiline ohlásená žiadosť o záchranu topiacej sa osoby v Oravskej priehrade v okrese Námestovo.

Počas akcie zasahovali hasiči z Hasičskej stanice v Námestove, členovia Dobrovoľného hasičského zboru mesta Námestovo a Orava Rescue Systemu. „Po príchode na miesto udalosti sa topiaca osoba už nenachádzala na vodnej hladine. Na mieste sa nachádzala hliadka Polície a členovia Orava Rescue Systemu s člnom. Hasiči spolu s členmi Dobrovoľného hasičského zboru mesta Námestovo po spustení člnov na vodu začali aj s Orava Rescue Systemom s prehľadávaním dna pomocou lodných hákov,“ informuje vedúci oddelenia Michal Kypus.

Osobu sa následne podarilo nájsť pomocou lodného háku, vytiahnuť do člna a následne na breh, kde v spolupráci s privolanou Záchrannou zdravotnou službou začali s oživovaním osoby. „Osobu sa však nepodarilo oživiť. Na miesto bol privolaný ohliadajúci lekár. Po odovzdaní miesta zásahu príslušníkom Polície SR bol zásah krátko po 17:00 ukončený,“ dodáva Kypus.


Prečítajte si viac: