Výborná príprava na turnaji v Spišskej Novej Vsi


Foto: Výborná príprava na turnaji v Spišskej Novej Vsi

V nedeľu 09.03.2014 naše mladšie minižiačky cestovali na východné Slovensko, kde odohrali tri zápasy na prípravnom turnaji v Spišskej Novej Vsi. Postupne sa stretli s domácimi dievčatami, ktoré budú našim súperom na blížiacich sa majstrovstvách SR, s domácimi chlapcami a s košickými dievčatami. Po veľmi zlom vstupe do turnaja sa naše malé slečny vyburcovali ku kvalitným výkonom a na palubovke nechali všetky svoje sily pre svoj TEAM.

ŠKBD Spišská Nová Ves - BKM Žilina   38:15 (18:04,04:00,08:05,08:06)
Boženíková 5b, Košťálová 4b, Berešíková, Horváthová a Tarabíková po 2b

AC LB Spišská Nová Ves (ch) - BKM Žilina 21:20 (04:10,05:02,04:04,08:04)
Boženíková 6b, Berešíková 4b, Bergerová, Gavláková, Horváthová, Tarabíková a Tlacháčová po 2b

Union Press Košice - BKM Žilina 18:45 (07:06,02:13,07:12,02:14)
Tlacháčová 11b, Bergerová, Horváthová a Strážovcová po 6b, Gavláková a Tarabíková po 3b, Berešíková, Boženíková, Frolová, Gabrišová a Váňová po 2b

Body celkom:
Boženíková a Tlacháčová po 13b, Berešíková a Horváthová po 10b, Bergerová 8b, Tarabíková 7b, Strážovcová 6b, Gavláková 5b, Košťálová 4b, Frolová, Gabrišová a Váňová po 2b, Halamová a Sedláčková

Hodnotenie trénera Ľ.Koštiala:
“Turnaj v Spišskej Novej Vsi považujem za kvalitnú a výbornú prípravu pre naše dievčatá. Stretli sme sa so súpermi, ktorých nepoznáme a s ktorými sme ešte neodohrali žiadne zápasy.
V prvom zápase sme narazili na veľmi kvalitné družstvo domácich dievčat a v celom zápase sme sa herne trápili. Domáce nastúpili v silnom zložení a našim dievčatám robili veľké problémy. Súper bol technickejší, behavejší, výborne bránil naše dievčatá a nepúšťal nás pod svoj kôš. Naše dievčatá hrali veľmi kŕčovito, nesústredene a najmä po psychickej stránke zápas nezvládli. Kvantum stratených lôpt, minimum doskočených lôpt pod našim a súperovym košom a streľba z nemožných pozícií sa odrazila pod konečný výsledok zápasu.

Treba však povedať, že dievčatá sa snažili, ale už po prvej štvrtine mali pred domácimi dievčatami veľký rešpekt a strach pustiť sa do agresívnejších osobných súbojov. Svoje určite urobila aj dlhá a vyčerpávajúca cesta do Spišskej Novej Vsi. Domáce družstvo hralo s veľkým nasadením a zároveň nám ukázalo, ako treba v zápase bojovať.
Dovolím si povedať, že za iných okolností by sme s domácimi vedeli zahrať určite oveľa kvalitnejší zápas.

Po ostrom príhovore v šatni sme nastúpili proti domácim chlapcom, ktorí pôsobili veľmi sebavedomo a obával som sa, že náš druhý zápas dopadne ešte horšie. Dievčatá si však vstúpili do svedomia, zobrali si príklad z domácich dievčat a vyburcovali sa ku najlepšiemu tímovému výkonu v tejto sezóne! Dievčatá nechali na ihrisku všetko a bojovali proti chlapcom s obrovským nasadením nad rámec svojich možností.
Prekvapili nielen mňa, ale aj divákov v zaplnenej športovej hale. Chlapcov sme zaskočili agresívnou obranou, boli sme behavejší a prekvapujúco sme dominovali v doskakovaní. Bohužiaľ sme nepremenili kvantum streleckých pokusov spod koša, čo o konečnom výsledku zápasu nakoniec rozhodlo. Dievčatá až do posledných minút tesne vyhrávali, s čím domáci chlapci určite neboli spokojní a v zápase dochádzalo k viacerým tvrdým stretom hraničiacich s povolenými pravidlami.

Zápas sa chlapcom nakoniec podarilo šťastne vyhrať o jediný bod, ale pre nás ste baby zvíťazili VY ! To, čo ste na ihrisku ukázali po spackanom prvom zápase si zaslúži obrovský potlesk a rešpekt! Každá jedna ste na ihrisku nechali nielen kvantum svojich síl, ale najmä tímovú bojovnosť a svoje basketbalové srdiečko! S výkonom celého družstva som veľmi spokojní.

Po krátkej prestávke nás čakalo posledné družstvo, dievčatá z Košíc. Pustili sa do nás bez rešpektu a vďaka nacvičeným signálom pri rozohrávke naše baby zaskočili. Súper po 3 minútach vyhrával 7:0, ale po timeoute a dohovorení najmä o spôsobe bránenia súpera sme sa do zápasu včas vrátili. V ďalších častiach hry sme už súperovi veľa nedovolili a dominovali sme herne my. Všetky dievčatá si z chuti zahrali a právom sa tešili z víťazstva.

Turnaj nám veľmi dobre ukázal, na čom musíme ešte popracovať a čo musíme zlepšiť, kde sú naše slabiny a aká dôležitá je bojovnosť v zápase a najmä nasadenie. Baby, nikdy sa nemôžme dopredu vzdávať!
Teší ma, že sme prvýkrát mohli v zápasoch nastúpiť takmer v kompletnom zložení aj s novými posilami z Terchovej (bez zranenej Simonky), ktoré sa ukázali vo výbornom svetle a svojim nasadením potiahli ostatné dievčatá k zlepšujúcim sa výkonom. Nie sme ešte dostatočne zohratí, ale máme ešte veľa času a zápasov na to, aby sme poskladali optimálnu zostavu a päťky a dokázali na blížiacich sa majstrovstvách SR podať čo najlepšie výkony a prekvapiť.

Pochvalu za stupňujúce sa výkony počas turnaja si zaslúži kompletné celé družstvo! Ďakujem rodičom za kvalitnú podporu v hľadisku a za bezpečnú dopravu.”

Prečítajte si viac: