- 23. máj 2022 o 12:16
Múzeum slovenskej dediny v Martine pripravilo na Detskú nedeľu pestrý program s dobovým vyučovaním aj tvorivými dielňami
Múzeum slovenskej dediny v Martine pripravilo pri príležitosti Dňa detí podujatie Detská nedeľa, ktoré sa uskutoční 29. mája od 10.00 do 16.00. Deti aj rodičia sa môžu tešiť na bábkové predstavenia, detské hry a tance z minulých čias, tombolu a dobové vyučovanie. Vstup detí do 15 rokov je zadarmo.
Hlavný program pripravili deti deťom: Na podujatí vystúpia detské folklórne súbory Turiec, Stodolička z Martina a Malý Lysec z Belej-Dulíc. Ich spoločné vystúpenie si môžete pozrieť o 10.00, 12.30 a 15.00 hod. Príbeh o Zlatej rybke rozpovedia herci z Divadla zo šuflíka zo Žiliny o 11.00 a 13.30.
Pre najmenších návštevníkov bude pripravené putovanie rozprávkovým lesom pod vedením študentiek a študentov Strednej odbornej školy pedagogickej z Turčianskych Teplíc. Tradičné účesy budú dievčatám česať študentky Strednej odbornej školy obchodu a služieb z Martina.
Dobové vyučovanie v škole z Petrovíc si budú môcť deti vyskúšať o 10.30, 11.30 a 14.30. Pre šikovné ruky bude pripravená tvorivá dielňa, kde si deti vlastnoručne zhotovia korkovú loďku, „vĺčka," alebo tradičnú „frndžalku“ z gombíkov.
Súčasťou podujatia budú aj hry na tráve a kolková dráha. Nebude chýbať ani obľúbená detská tombola, kde vyskúšate svoje šťastie (ťah bude o 12.00 a 14.00 hod.).
V drevenom kostole z Rudna sa o 13.30 hod. uskutočnia evanjelické služby Božie. Súčasťou programu budú ukážky tradičnej ľudovej a umeleckej výroby a ponuka tradičných špecialít v krčme z Oravskej Polhory.
Minútky zo Slovenska
- 14:00 PRIESKUM: Dankova SNS by v apríli skončila mimo parlamentu, jazýčkom na váhach by mohol byť Matovič
- 14:00 Trenčiansky kraj zrušil verejné obstarávanie na vodíkové autobusy pre nedostatok ponúk, v projekte chce ale pokračovať
- 14:00 Kde v Nitre pribudne nová Biedronka? Investor plánuje rozšírenie cesty, pribudnú aj parkovacie miesta
- 14:00 Najnovší prieskum ukázal, ktorý svetový líder je u Slovákov najobľúbenejší. Neuveríte, ako dopadol Trump
- 13:30 V Košiciach a okolí hrozí vznik požiarov. Platí zákaz fajčenia či vypaľovanie suchej trávy, inak hrozia pokuty
- 13:00 Bánovce získali viac ako 600-tisíc eur na novú cyklotrasu, mesto chce posilniť prepojenie s okolitými obcami
- 13:00 Trh so športovým tovarom čaká zemetrasenie. Na Slovensko prichádza poľský gigant, kde otvorí prvú predajňu?
- 13:00 Opekanie vo Vrakunskom lesoparku sa mení, onedlho pribudne možnosť rezervácie aj poplatky
- 13:00 VIDEO: Večerné ulice zaplnili cyklisti. Nočná jazda v Piešťanoch prilákala desiatky ľudí
- 12:30 FOTO: Nočný zlodej vyčíňal v Bánovciach celé mesiace: Policajti ho konečne chytili!
- 12:30 VIDEO: Mestskí policajti si vzali na mušku ďalšie košické sídliská, okrem neprispôsobivých občanov riešili aj...
- 12:00 FOTO: Za skalickým trdelníkom aj históriou na dvoch kolesách: Táto trasa vás prevedie Moravou aj Slovenskom
- 12:00 Trh so športovým tovarom čaká zemetrasenie, na Slovensko prichádza poľský gigant
- 12:00 Streľba v Nových Zámkoch vystrašila obyvateľov. Niekto sa chce zbaviť miestnych holubov
- 11:30 FOTO: Nad Revúcou vyrástla sauna, ktorá láka na oddych v prírode a výhľad na mesto. Prenajať si ju môžete aj vy