Cykloturistiku v Javorníkoch môže skomplikovať ťažba dreva


Foto: Cykloturistiku v Javorníkoch môže skomplikovať ťažba dreva Foto: Faceook/Miroslav Ondrúšek

Mnoho ľudí z dolných Kysúc chodieva do Javorníkov na turistiku, cykloturistiku, zabehať si po práci alebo si len oddýchnuť v prírode. V pohorí sa nachádzajú cyklotrasy, vedúce po lesných cestičkách neslušským chotárom, ktoré ponúkajú tie najkrajšie výhľady na okolitú krajinu a turistami vyhľadávané miesta.

V tejto oblasti sa nachádza až 22 kopaničiarskych osád, pričom lesné cyklotrasy vedú cez viaceré z nich.

Na lesy by sme sa preto mali pozerať aj inak ako na kubíky dreva. Športovcom totiž cyklotrasu neslušským chotárom mohla v uplynulých týždňoch skomplikovať prebiehajúca ťažba dreva. 

„Na trati sme už začali makať a upratovať po ťažbe. Trasa je momentálne zjazdná celá, ale neviem do kedy, keďže som sa pred chvíľou dozvedel, že sa tam s tými pílami plánujú vrátiť. Už teraz mám hrôzu z toho, čo tam po nich ostane,” uvádza člen skupiny MTB cyklotrasy Miroslav Ondrúšek. 


Nadšenci cykloturistiky tak aktuálne môžu bezpečne jazdiť po viacerých trasách Javorníkov, z dôvodu plánovanej ťažby dreva by však stále mali byť obozretní, aby nedošlo k úrazu. Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: