Žilinská detská univerzita aj s podporou Radnice mesta Žilina


Foto: Žilinská detská univerzita aj s podporou Radnice mesta Žilina
Galéria: 4 fotky

Minulý týždeň navštívili Radnicu mesta Žilina študenti Žilinskej detskej univerzity. Deti pozdravili prvý zástupca primátora Patrik Groma a druhý zástupca primátora Anton Trnovec, ktorí sa zúčastnili aj na oficiálnom otvorení a ukončení 11. ročníka univerzity. Prednášku o histórii mesta Žilina a radnice pripravil pre študentov odbor tlačový a zahraničných vecí Mestského úradu v Žiline.

Študenti Žilinskej detskej univerzity, ktorej usporiadateľom je Žilinská univerzita v Žiline, v rámci svojho vzdelávacieho programu navštívili aj Radnicu mesta Žilina. Vypočuli si prednášku o histórii mesta a radnice. Zamestnanci odboru pripravili modelové rokovanie mestského zastupiteľstva a deti hlasovali aj o tom, či treba alebo netreba predĺžiť letné prázdniny. Počas exkurzie žiakov najviac zaujala pivnica, ktorá sa nachádza v útrobách radnice.

S univerzitou sa počíta aj do budúcna

Žilinská detská univerzita úspešne ukončila svoj 11. ročník. Mesto Žilina podporilo a bude podporovať jej ďalšie fungovanie v budúcich ročníkoch v rámci svojich možností. „Mesto bude vždy podporovať podujatia, ktoré sú nasmerované na všestranný rozvoj detí a mládeže. V nich je naša budúcnosť, preto výchovu a vzdelávanie netreba nikdy podceňovať,“ dodal druhý zástupca primátora mesta Žilina Anton Trnovec.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: TS Mesto Žilina