Michal Bačík z Atletického oddielu Žilina postupuje na majstrovstvá Európy do 18 rokov. Ostatní si vylepšili rekordy

V nedeľu 08.05.2022 sa na novootvorenom štadióne v Banskej Bystrici konali preteky družstiev juniorov a dorastu.

Pretekov sa zúčastnili aj členovia Atletického oddielu Žilina – Michal Bačík, Richard Michlík, Ivan Ondrejík, Veronika Kuricová, Veronika Kováčová,  Saša Duháčková a Emma Hudecová.

O najväčší úspech sa postaral Michal Bačík v behu na 200m s časom 22,23 sekúnd s povoleným vetrom +1,4 sekundy splnil limit na majstrovstvá Európy do 18 rokov v Jeruzaleme.

Limit bol stanovený na 22,45 sekúnd.  Michal týmto výkonom ďalej splnil aj prísnejší  A limit zväzovej prípravy mládeže SAZ, ktorý je v jeho kategórii 22,30s . Svoj osobný rekord tak zlepšil o 0,66 s.

Na 100m vzdialenosti skoro v 2m v protivetre si Michal taktiež vylepšil osobný rekord na 11,22 s. V skoku do diaľky, kde mu na limit 700 cm na majstrovstvá Európy chýbajú len 4 cm sa trápil s rozbehom, výsledkom čoho bol jeho výkon 634 cm.

Avšak niektoré prešľapové pokusy naznačili, že aj tento limit je v jeho silách splniť a Michal všetky svoje disciplíny vyhral.

Richard Michlík skočil do diaľky 546 cm, čím posunul svoj osobný rekord o 11 cm celkovo na 4. miesto.  V behu na 100m postúpil do finálovej osmičky , kde skončil na 6. mieste.

V poslednej disciplíne, ktorou bol beh na 200 metrov mal výborný čas 25, 76 sekúnd, ale o osobný rekord ho obral nepovolený vietor.

Ivan Ondrejík v behu na 100 m dosiahol nový osobný rekord. Vo svojej hlavnej disciplíne behu na 800 posunul svoj osobný rekord o jednu sekundu, čím už tento rok vylepšil svoje maximum o 3 sekundy.

Emma Hudecová si v behu na 200 metrov vylepšila osobný rekord na 28,06 sekundy.