Pri Trebostove sa vo vzduchu zrazili dva vetrone, ani jeden z pilotov nehodu neprežil


Foto: Pri Trebostove sa vo vzduchu zrazili dva vetrone, ani jeden z pilotov nehodu neprežil Foto: Facebook/Hasičský a záchranný zbor

Nad vrchom Končiar v okrese Martin sa vo vzduchu zrazili dva vetrone. Ani jeden z pilotov žiaľ túto nehodu neprežil. O tragickej zrážke informoval Hasičský a záchranný zbor v príspevku na sociálnej sieti.

Dnes 26. apríla krátko po druhej hodine do seba nad vrchom Končiar pri obci Trebostovo narazili dve bezmotorové lietadlá. Zrážku nahlásili pozorovatelia na linku tiesňového volania a k nehode okamžite vyrazila vrtuľníková záchranná zdravotná služba. Lekár už však nedokázal pomôcť ani jednému z pilotov, ktorí na mieste podľahli zraneniam.

Momentálne na miesto nehody smerujú členovia hasičských a záchranných zborov zo Žiliny a Martina a tiež dobrovoľní hasiči zo Sučian a Trebostova. Najväčším problémom je nedostupný terén, do ktorého obidva vetrone po zrážke dopadli.

„Časť cesty absolvujú na štvorkolkách, v nedostupnom teréne pôjdu peši. Na miesto smeruje aj vrtuľník Leteckého útvaru MV SR. Príčiny nehody zatiaľ nie sú známe,“ priblížil Hasičský a záchranný zbor v príspevku.

K tragickej nehode sa vyjadril aj minister dopravy a výstavby Andrej Doležal. „Letové prevádzkové služby ma dnes informovali o tragickej nehode, zrážke dvoch vetroňov nad vrchom Končiar v Malej Fatre, ku ktorej prišlo dnes popoludní. Moje myšlienky sú teraz s ich najbližšou rodinou a pozostalými,“ uviedol.


Prečítajte si viac: