Dvaja mladí žilinskí plavci získali spolu 19 medailí

Galéria: 2 fotky

Košická mestská plaváreň bola v dňoch 19. až 21. júna dejiskom stretnutia 11 a 12 ročných žiakov na Majstrovstvách Slovenska v plávaní tejto vekovej kategórie. Žilinský Klub plaveckých športov Nereus zastupovalo iba 6 plavcov, ale napriek tomu sa stali najúspešnejšou výpravou spomedzi 43 slovenských klubov. Zásluhou Romana Ftoreka a Emmy Marušákovej získali spolu 19 medailí (9-8-2).

Klubovým rekordérom v počte individuálnych titulov Majstra Slovenska sa stal Roman Ftorek, keď získal 6 titulov v disciplínach 50m voľný spôsob, 100m prsia, 100m a 200m motýlik, 200m a 400m polohové preteky. Druhé miesto si vyplával na 100m voľný spôsob a 200m prsia, a kompletnú zbierku kovov dokončil bronzom za štafetu 4x100m pol. preteky mix (2 chlapci a 2 dievčatá).

Získala až 11 medailí

Medzi dievčatami najpočetnejšiu zbierku medailí získala Emma Marušáková. Spolu vyplávala 11 medailí. Trikrát sa postavila na stupeň najvyšší v disciplínach 200m motýlik, 400m polohové preteky a 400m voľný spôsob. Šesť strieborných získala za 100m a 800m voľný spôsob, 100m a 200m znak, 100m motýlik a 200m polohové preteky. Bronz sa jej ušiel za 50m voľný spôsob a za štafetu. Pritom okrem prekonaných klubových rekordov splnila aj podmienky pre zaradenie do slovenskej juniorskej reprezentácie.

Jedinú štafetu 4x100m pol preteky mix, ktorú plávali žilinský plavci, premenili na bronz. Na jej zisku sa podieľali Miška Masná (znak), Roman Ftorek (prsia), Emma Marušáková (motýlik) a Denis Hrabovský (kraul). Obaja multimedailisti sa nachádzajú na fotografiách v strede.