Problém s vytekajúcou vodou pod Hájikom trvá už dva roky, nebezpečný ľad ohrozuje premávku


Foto: Problém s vytekajúcou vodou pod Hájikom trvá už dva roky, nebezpečný ľad ohrozuje premávku Foto: Facebook/Peter Čerňan

Obyvatelia žilinského sídliska Hájik upozorňujú už takmer dva roky na opakujúci sa problém s vytekajúcou vodou, ktorá zaplavuje časť vozovky na ulici Kvačalova. V posledných dňoch dochádza k namŕzaniu tejto vody na ceste, čo vážnym spôsobom ohrozuje bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. 

Žilinská samospráva si s problémom nevie rady. V minulosti už síce zabezpečila prečistenie odvodňovacieho rigola, no riešenie sa ukázalo ako nepostačujúce. Voda pochádzajúca z neďalekého prameňa vyteká práve do miest, kde v minulosti dochádzalo k rôznym kolíziám áut so zvodidlami. Mesto Žilina, ako správca tejto cesty, pristúpilo v nebezpečnom úseku k úprave povrchu vozovky frézovaním.

V súčasnosti osobné vozidlá jazdiace týmto miestom prechádzajú do protismeru, aby sa šmykľavému úseku vyhli. Hrozí pritom kolízia s protiidúcim autom, ktoré môže vyjsť spoza zákruty. Odstrániť ľad sa dnes pokúšal aj obyvateľ mesta Peter. Ten na sociálnej sieti dlhodobo poukazuje na vytekajúcu vodu a zároveň sám skúša následky zmierniť.

„Čo mi išlo som dnes ten ľad porozbíjal a odhádzal, a z cesty som odpratal tú ujazdenú kašu, čo tam bola. Poviem Vám, vznikajú tam veľmi nebezpečné dopravné situácie. Niektoré autá, čo idú zhora dole sa snažia vyhnúť tomu úseku a idú v protismere! Bez toho aby videli, či ide zdola auto. Takže dávajte veľký POZOR aj keď idete zdola nahor, nielen zhora nadol,“ napísal na sociálnej sieti.

„Odvodnenie samotnej vozovky (cestného telesa) a dažďová kanalizácia sú v poriadku. Ide o prameň, pričom pravdepodobnou identifikovanou príčinou vytekania vody na vozovku je rúra, ktorú tam niekto osadil,“ tlmočil mestský poslanec Ľuboš Plešinger vyjadrenie vedúceho odboru Radoslava Vozárika ešte v septembri 2020.


Pracovníci referátu výroby a servisu mali vtedy zabezpečiť odstránenie rúry ako aj riadne vyčistenie celého priestoru s prípadnými potrebnými úpravami terénu. Dodnes však voda na cestu ďalej vyteká a ohrozuje motoristov.

Aktualizácia 16.3.2022


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: